{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 354069

نخستین لباس غواصی جهان هیچ شباهتی به لباس غواصی‌های امروزی نداشت. درواقع نخستین لباس غواصی جهان شکل و شمایلی مشابه با یک بشکه داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، نخستین لباس غواصی جهان که در سال 1715 طراحی شده بود، کل بدن فرد را تحت پوشش خود قرار می داد. این لباس متشکل از یک بشکه بلوط بود و عمدتا برای عملیات نجات در کشتی های غرق شده استفاده می شد.

جان لتبریج مخترع اولین لباس غواصی جهان بود. جالب است بداندی ایده طراحی این لباس زمانی به ذهنش خطور کرد که در شرکت هند شرقی کار می کرد. طراحی لباس او شامل یک مخزن هوای محکم و بلوک شده بود.درواقع این لباس یک بشکه شش فوتی بود و غواص مجبور بود که روی معده خود خوابیده و به شکل خوابیده وارد بشکه شود و با کمک دو سوراخ تعبیه شده روی بشکه دست های خود را از این لباس غواصی عجیب خارج کند.

نخستین لباس غواصی

در طول آزمایش، لتبریج نشان داد که شناگران می توانند با این لباش حداقل به مدت 30 دقیقه زیر آب بمانند. هنگامی که غواص بعد از 30 دقیقه از آب بیرون می آید، هوای تازه به داخل بشکه تزریق می شود و می تواند مجددا داخل آب پرتاب شود. جالب است بدانید که این لباس عجیب با قیمت 23 سکه نقره یا 65 توپ جنگی معاوضه می شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری