کد خبر 353821

شریعتمداری: پرونده دو شغله‌های وزارت تعاون بسته شد

«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمعه شب گفت: پرونده دو و چند شغله‌های تابعه وزارت خانه در وزارت کار بسته شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، شریعتمداری این سخنان را در حساب توئیتری اش نوشت: با تکیه بر تعهد قبلی به مردم، با استعفای 38 نفر از دو یا چند شغله‌های مجموعه‌های تابعه وزارتخانه و طبق اعلام رسمی رئیسان صندوق ها، پرونده دوشغله‌ها (ماده 241)در وزارت کار بسته شد.
وی افزود: از امروز هر فرد دوشغله ‌استعفا نداده باشد از هر دو شغل عزل و به مراجع ذیصلاح معرفی خواهد شد.
«ناصر سراج» رئیس سازمان بازرسی کل کشور مرداد ماه 95 قانون منع به کارگیری دو شغله ها در دستگاه های دولتی را به دستگاه های اجرایی ابلاغ و واعلام کرد که این سازمان با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد.
در تبصره 2 ماده واحده قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت آمده است: هیچ فردی نمی تواند اصالتاً یا به نمایندگی از شخص حقوقی همزمان در بیش از یک شرکت که تمام یا بخشی از سرمایه آن متعلق به دولت یا نهادها یا مؤسسات عمومی غیردولتی است به سمت مدیرعامل یا عضو هیأت مدیره انتخاب شود. متخلف علاوه بر استرداد وجوه دریافتی به شرکت به پرداخت جزای نقدی معادل وجوه مذکور محکوم می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پرونده دو شغله ها وقتی بسته میشه که کسانی که تا کنون بر خلاف قانون، از دو محل حقوق می گرفتند و یا از مزایای غیر رسمی و غیر مالی بواسطه داشتن آن پست ها استفاده کرده اند؛ به هیات تخلفات مدیران معرفی و اسامی و تنبیهات آنها برای ملت آشکار شود.
  جناب آقای وزیر! این کار شما حداقل کاری بود که باید صورت می گرفت.
  مهمتر از همه برخورد با خاطیان و گرفتن پست های مدیریتی آنها بود نه کاهش پست ها از ۴ تا و ۳ تا و ۲ تا به یک پست!
  شما در دفتر خود مدیری داشتید که ۴ پست داشته و الان معاون فرهنگی شماست! این چه معنی می دهد جز دهن کجی و فریب دادن مردم؟!

 • محمود
  ۰ ۰

  چرا حقوق کارگران ۱۲۰۰۰۰۰هست زیاد نشده کسی ۴۰۰۰۰۰۰ملیون می گیرد ۸۵۰۰۰۰۰ هزارزیاد شده به زعیفهانیستند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا نمی خواید قبول کنید مردم گرسنه هستن پس اگه دوتا شغل نداشته باشن برن دزدی حقوق درست حسابی که نمی دهید حمایت که نمی کنید پس مردم چکار کنن عجبا