کد خبر 351578

۲داستان جالب از جنگ‌های تاریخی

وقوع جنگ در طول تاریخ همواره با خسارت‌ها و تنش‌های متعددی همراه است.اما جنگ‌های امروزی با جنگ‌ها سال‌ها پیش تفاوت‌هایی بنیادین دارد. برای مثال در جنگ‌های قدیمی خبری از تکنولوژی نبود و همین موضوع نیز ماجراهایی جالب رقم می‌زد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، گاهی اوقات احتیاج مادر اختراع می شود و یکی از زمان هایی که این اتفاق رخ می دهد در طول جنگ .و نبردهای سنگین است:

جنگ داخلی اسپانیا

جنگ داخلی اسپانیا یکی از معروف ترین جنگ های داخلی تاریخ اروپا محسوب می شود. در این جنگ نیروهای طرفدار جناح چپ معروف به «جمهوری‌خواهان» از نیروهای معروف به «ملی‌ها» شکست خوردند.و دوره طولانی دیکتاتوری ژنرال فرانکو در اسپانیا آغاز شد. اما امروز قرار نیست به تاریخ این جنگ یا خونریزی هایی که طی آن رخ داده است بپردازیم. بلکه می خواهیم به ماجرای جالب و ابتکاری این جنگ اشاره کنیم.

در اوایل جنگ داخلی اسپانیا، یک مقر ملی ها تحت محاصره قرار گرفت. بر پایه برتری هوایی محلی های منطقه ، ملی گرایان تصمیم به عرضه هوایی تجهیزات با روشی جالب گرفتند. یکی از روش های متداول برای سالم رسیدن بارها به مقصد استفاده از چتر نجات است. اما آن ها به دلیل این که چتر نجات کافی نداشتند از امکانات محلی به شیوه ای طنز آمیز استفاده کردند.

ملی گرایان بوقلمون های محلی را به بسته های ارسالی بستند و بار را پرتاب کردند. با این روش از یک سو بارها به سلامت(بر اثر بال زدن بوقلمون و فرود ملایم) به مقصد رسیدند و هم نیروها یک غذای مناسب برای خوردن پیدا کردند.

جنگ تریاک

اگر در مورد جنگ تریاک هیچ چیز نمی دانید، شاید برایتان جالب باشد بدانید که این جنگ دوبار رخ داده و هر بار نیز چینی ها یک سر ماجرا بوده اند. محور اصلی این جنگ تجارت حسوب می شود و تریاک بهانه آغاز مجادلات بریتانیا و چین در خصوص نحوه تجارت و کشتی رانی در منطقه بوده است.

بخش بزرگی از جنگ چین و بریتانیا طی جنگ های تریاک در دریا گذشت. اما چینی ها برای مبارزه با بریتانیایی ها از یک روش عجیب استفاده کردند که اتفاقا بارها نیز جواب داد. البته این روش را می توان نمونه کامل بی رحمی و نقض حقوق حیوانات دانست اما به نظر می رسد آن روزها هیچکس به فکر این موضوع نبوده است.

روش چینی ها از این قرار بود که به محض نزدیک شدن کشتی های بریتانیایی به مواضع خود تعدادی میمون را آتش زده و به سمت کشتی های بریتانیا پرتاب می کردند. با این کار هرج و مرج شدیدی در عرشه کشتی ای بریتانیا ایجاد می شد چرا که میمون بی نوا به علت سوختگی سراسیمه در اطراف عرشه کشتی می دوید و حتی کشتی را به آتش می کشید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر