{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 338940

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: روزانه حدود ۶۷ زلزله خفیف در کشور داریم و هر سال ۱۷۵ زلزله بالای چهار و یک زلزله ۶ تا ۶.۴ ریشتری در کشور رخ می دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار در تجلیل از برترین های مدیریت بحران استان خراسان جنوبی در سال 1397 گفت: هر 10 سال یک زلزله هفت ریشتر را در کشور تجربه می کنیم که همواره باید آماده باشیم و تلاش شود این آمادگی در همه عرصه های ارتقا یابد.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری پرحادثه است افزود: از 46 حادثه مهم که در دنیا رخ می دهد 35 حادثه در کشور ما ممکن است روی دهد و مهمترین این حوادث زلزله است.

معاون وزیر کشور اظهار داشت: در خراسان جنوبی همت و آمادگی در حال ارتقا است و وحدت و انسجامی که بین نیروهای امدادی استان وجود دارد بی نظیر است.

وی گفت: هر کسی وارد معرکه بحران می شود انسان برتر است و کسی که جان خود را در معرض خطر قرار می دهد تا جان انسان دیگری را حفظ کند، برترین است.

نجار افزود: یکی از نکات مهم آموزه های دینی ما کمک به همنوع است و قرآن کریم می فرماید نجات جان یک انسان به معنای نجات جان بشریت است لذا این جایگاه کار امداد و نجات است که اگر یک نفر را نجات دهند، همه بشریت را نجات دادند.

براساس گزارش سایت وزارت کشور، وی بیان کرد: انسان باید بزرگی روح پیدا کند تا بتواند به نقطه ای برسد که جانش را برای انسان دیگری فدا کند و ما مسلمانان و ایرانی ها باید به خود ببالیم که چنین آموزه هایی داریم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: کسی که امروز مورد تجلیل قرار می گیرد فردی است که با ریسک بالا و تحمل خطر زیاد به داخل چاه رفته و زنی را از این چاه زنده و سلامت بیرون می آورد و این زیبایی و عظمت قابل وصف نیست.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری