{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 332766

افتتاحیه جشنواره فیلم فجر با حضور مسئولان، هنرمندان و اصحاب رسانه در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر امشب(سه‌شنبه نهم بهمن‌ماه) در پردیس تئاتر تهران ساعت 18 آغاز شد. کیارش اسدی‌زاده کارگردان مراسم افتتاحیه و منصور ضابطیان مجری مراسم است.

در این مراسم جوایز بخش مسابقه تبلیغات سینمای ایران اهدا شد. از دیگر بخش‌های این مراسم می توان به پخش ویدئو‌های تولیدی با محوریت 40 سال سینمای ایران، بزرگداشت  فاطمه معتمد آریا، عزیز اله حمید نژاد، ابراهیم حقیقی، عباس گنجوی و خسرو خسروشاهی، همچنین پخش ویدئو‌هایی با موضوع جشن چهل سالگی انقلاب و نکوداشت زنده یاد عزت الله انتظامی با حضور فرزندان ایشان اشاره کرد.

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از فردا دهم تا بیست و دوم بهمن‌ماه در چارسو(کاخ هنرمندان) و پردیس ملت(سالن رسانه‌ها) کار خود را دنبال می‌کند؛ نشست‌های خبری و اکران‌ها تا روز یکشنبه بیست و یکم بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت. روز بیست و دوم بهمن‌ماه همزمان با سالگرد چهلمین سال انقلاب اسلامی هم مراسم اختتامیه با اجرای محمدرضا شهیدی‌فر برگزار خواهد شد.

مراسم با سرود جمهوری اسلامی و قرائت قرآن کریم با دقایقی تاخیر آغاز شد.

در کنار حضور هنرمندان و صاحبان آثار سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر، عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی در محل پردیس تئاتر تهران حضور پیدا کردند.

منصور ضابطیان مجری مراسم افتتاحیه سی و هفتم فیلم فجر از تاخیر برنامه عذرخواهی کرد و گفت: بدلیل ترافیک و مشکل مسیر، ناهماهنگی هایی بوجود آمد و این تاخیر بوجود آمد.

او به تاثیر انقلاب اسلامی در بلوغ هنر این مملکت اشاره کرد که سرآمد آن سینمای ایران بوده است. این جشنواره سی و هفتم هم نشان دهنده همین بلوغ و رشد سینمای ایران را به اثبات می رساند.

ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره فیلم فجر گفت: سی و هفتمین جشنواره فجر را در چهل سالگی با نام حضرت زهرا(س) آغاز می کنیم. در منطقه جنوب شرق تهران آمدیم چون آن ها بیشترین سهم و نقش در انقلاب اسلامی داشتند که در رشد سینمای ایران تاثیر مستقیم داشته است. ادعای بزرگی نیست بگوییم سینمای ایران مظهر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است. در آثار امسال جشنواره سینمای ایران شاهد طراوت و جوشش استعدادهای انقلاب هستیم که شاید تا به حال چنین فرصت ها و میدان هایی در اختیار نداشتند استعدادهایشان را شکوفا کنند و بر بلوغ سینمای ایران بیفزایند.

جوایز تبلیغات سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در بخش نخست افتتاحیه به برگزیدگان اهدا شد؛ مشروح برگزیدگان به شرح ذیل است:
*سیمرغ بلورین سی و هفتم فیلم فجر در رشته عکس به حبیب مجیدی برای بمب یک عاشقانه پیمان معادی رسید. او پس از دریافت سیمرغ خود گفت: رقابت در هنر بی معناست و قرار است سینما آدم ها را به هم نزدیک کند.
*سیمرغ بلورین بهترین طراح پوستر جشنواره سی و هفتم فیلم فجر را طه ذاکر برای فیلم کوپال دریافت کرد.
*سیمرغ بلورین بهترین آنونس فیلم های سینمای ایران در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر را روح الله موحدی برای فیلم گرگ بازی از آن خود کرد. او پس از دریافت هدیه خود گفت: این جایزه برای من ارزشمند است و این سیمرغ را تقدیم همسرم می کنم.

*در یک آیتم از هنرمندانی که طی سال گذشته از دنیا رفته اند با دکلمه "مرحوم حسین پناهی" پخش شد. در این آیتم از سید ضیاالدین دری، عزت الله انتظامی، حسین عرفانی، یدالله صمدی، پرویز تاییدی، پیام صابری، محمد عبادی، صدرالدین شجره یاد کرد و تا به نام حسین محب اهری رسید دست ها مرتب تر به هم خوردند و تشویق شان کردند.

نکوداشت عزت الله انتظامی در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر
منصور ضابطیان ترجیح داد بعد از این آیتم نقل قولی از عزت الله انتظامی برگرفته از کتاب آقای بازیگر را خواند که هیچ وقت هنر بازیگری نمی میرد و آن چیزی که بازیگر را ماندگار می کند اصل و جوهره هنر سینما و بازیگری است. در این بخش آیین نکوداشت عزت الله انتظامی با مروری ویدئویی بر آثار او و آخرین صحبت هایش برگزار شد. سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی و دبیر جشنواره فیلم فجر به روی جایگاه آمدند تا به پاس تلاش های این استاد بازیگری از مجید انتظامی استاد موسیقی و فرزند مرحوم عزت الله انتظامی تقدیر کنند. او پس از تقدیر، گفت: امیدوارم سال پرباری برای سینمای ایران باشد و از تلاش های بی وقفه سینماگران و مسئولان سینمایی تقدیر می کنم که ما را تنها نگذاشتتد.

*سیدعباس صالحی وزیر ارشاد ترجیح داد سخنرانی نکند و در جمع هنرمندان بیشتر شنونده باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری