{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 269332

تفاوت قیمت‌ حج تمتع علاوه بر متفاوت بودن هتل‌ها، به زمان اعزام و مدت حضور زائران خانه خدا در این سفر معنوی بستگی دارد و مبالغ دریافت شده از زائران به منظور خدمات مختلفی همچون اسکان، حمل‌ونقل و خدمات پزشکی هزینه می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، امسال بیش از 85 هزار زائر از ایران به حج تمتع مشرف می‌شوند که اولین گروه از زائران خانه خدا 25 تیرماه اعزام خواهند شد.

افراد برای این سفر نورانی باید سال‌ها منتظر بمانند چرا که تقاضا بسیار زیاد و البته در سال‌‌های اخیر هزینه آن نیز تغییراتی داشته است.

بر همین اساس سازمان حج و زیارت به منظور رفاه حال زائران خانه خدا هزینه سفر به حج تمتع را در دو مرحله از زائران دریافت می‌کنند؛ البته هزینه این سفر به دلیل متفاوت بودن قیمت هتل‌ها در 23 نرخ متنوع تقسیم‌بندی شده است که این هزینه از 12 میلیون و 100 هزار تومان آغاز می‌شود و گران‌ترین آن نیز حدود 17 میلیون و 100 هزار تومان تخمین زده شده است.

به گفته حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت تفاوت قیمت‌ها علاوه بر متفاوت بودن هتل‌ها به زمان اعزام و مدت حضور زائران خانه خدا در این سفر معنوی نیز بستگی دارد؛ به طوری که  طول سفر حج از 28 تا 40 روز است و کاروان‌هایی که روز اول پرواز دارند، مدت اقامتشان 40 روز خواهد بود.

بر همین اساس، در مرحله اول زائران باید در پرداخت نخست علاوه‌ بر ودیعه اولیه و سود آن، حدود 6 میلیون و 700 هزار تومان بپردازند و در مرحله دوم نیز باقی هزینه‌ها باید توسط زائران تکمیل شود که زمان پرداخت آن توسط سازمان حج و زیارت نیمه دوم اردیبهشت‌ماه اعلام شده بود.

مبالغ دریافت شده از زائران به منظور خدمات مختلفی هزینه می‌شود که هزینه‌های پشتیبانی و اجرای عملیات حج، هزینه‌های اجرایی شامل ثبت‌نام، سازماندهی و آموزش، بلیط هواپیما، اسکان در هتل‌های مکه و مدینه، اسکان در خیمه‌های عرفات و منا، حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری، حمل و نقل به عرفات و مشعرالحرام و منا، ایاب و ذهاب زائران در زیارت‌های دوره تنها بخشی از آن است.

همچنین بخشی از مبالغ پرداختی زائران نیز در زمینه خدمات ویزا، تغذیه زائران و تدارکات، اقلام فرهنگی، بیمه، خدمات پزشکی و دارو و سایر امور هزینه می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری