تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

گلایه لاریجانی از صادقی در جلسه علنی مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر صادقی نماینده مردم تهران گفت: با این لفظی که می‌گویید شأن مجلس را ضایع می‌کنید خواهش می‌کنم لفظ خود را اصلاح کنید و با لفظ خود مجلس را تضعیف نکنید.

محمود صادقی در تذکری با استناد به ماده 18 آئین‌نامه داخلی مجلس اظهار کرد: هیات رئیسه سوگندی که خورده برای رعایت بی طرفی است. ابتدا که ما به مجلس آمدیم بعضی از نمایندگان قدیمی عبارتی را می‌گفتند که آن موقع معنایش را نفهمیدیم، می‌گفتند فاعل بالااختیار و مفعول بالااضطرار هستیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، لاریجانی در این هنگام گفت: کدام نماینده چنین چیزی را گفته است؟ شما با لفظی که می‌گویید شأن مجلس را ضایع می‌کنید.

صادقی نیز اظهار کرد: در مورد منابع صندوق توسعه ملی نمایندگان زیادی اعتراض کردند که شما می‌گویید اذن رهبری است. ما معتقد و مطیع ولایت هستیم ولی جنابعالی شخصی، مسائل را رفع و رجوع می‌کنید. باید مشخص شود در چه مواردی آقا اذن می‌دهند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: چرا 100 میلیون دلار بودجه ارزی را به صدا و سیما باید بدهیم.

براساس این گزارش لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: این که می‌فرمایید شخصی، بنده به عنوان مسئول مجلس می‌گویم که آقایان دولت در لایحه مواردی را آورده بودند که به صندوق توسعه ملی مربوط بود. بنده در حاشیه آن نوشتم خلاف قانون است. گفتند آقا باید اجازه دهد، از ایشان سوال کردم بعد از مدتی از دفتر ایشان گفتند تا این سطوح می‌توانید.

رئیس قوه مقننه همچنین خطاب به صادقی اظهار کرد: پیشنهادی هم که شما ارائه کرده بودید نسبت به ابهام واقعا ابهام نداشت لذا بنده خواهش می‌کنم آن لفظ را اصلاح کنید، خودتان با دست خودتان مجلس را تضعیف نکنید.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها