اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

اونس طلا به ۱۰هزار دلار می‌رسد؟/ سیاست‌های پولی دولت‌ها موجب افزایش قیمت طلا می‌شود

با توجه به سیاست‌های پولی در پیش گرفته شده از سوی دولت‌ها و روند افزایش سرمایه‌گذاری بر روی طلا، بر اساس یک پیش‌بینی، انتظار می‌رود قیمت این فلز گران‌بها تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰هزار دلار در هر اونس افزایش یابد.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ تصویر بنیادی برای فلزات گران‌بها، هرگز بهتر از این نبوده است. دولت‌های سراسر جهان متعهد شده‌اند که نرخ بهره را کاهش داده و برای حل مشکلات بدهی خود پول چاپ کنند. در نتیجه آنها با کاهش ارزش پول مواجه خواهند شد.

فروپاشی اعتماد

سوء مدیریت دولت ایالات متحده امریکا ادامه دارد و این امر منجر به از بین رفتن اعتماد در میان مردم آمریکا خواهد شد. به دنبال تشدید تنش‌های تجاری، پیش‌بینی می‌شود پتانسیل تجزیه ایالات متحده افزایش یابد. سرمایه‌گذاران به دلیل ترس از کاهش نرخ بهره، از اوراق قرضه دولتی فرار خواهند کرد و در این میان طلا سود خواهد برد.

چرخه طولانی مدت

قیمت طلا هر هشت سال یک‌بار، در پایین‌‌ترین قسمت آن قرار می‌گیرد. آخرین بار پایین‌ترین سطح آن در سال 2016 بود. احتمالا پایین‌ترین سطح بعدی را در سال 2024 شاهد باشیم. بنابراین در طی چند سال آتی شاهد چه وضعیتی خواهیم بود؟

هدف اندازه‌گیری شده، از قیمت بین 7هزار و 500دلار تا 10هزار دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، یک رکود بزرگ می‌تواند قیمت‌ها را به سوی بیش از 10هزار دلار در هر اونس سوق دهد.

قابل ذکر است که نمودار ارائه شده یک حدس و گمان است و با نگاهی به آن مشاهده می‌کنید که قیمت طلا بسیار بالاتر خواهد رفت.

در نمودار ارائه شده، پیش‌بینی قیمت طلا تا سال 2030 را مشاهده می‌کنید؛

WhatsApp Image 2020-10-05 at 10.32.28

بیشتر بخوانید
ارسال نظر