کد خبر 462726

در پی افزایش قیمت طلا

بازرسی از طلافروشی‌ها آغاز شد

مدیرکل استاندارد استان تهران از آغاز گشت مشترک بازرسان استاندارد و اتحادیه‌های صنف طلا و جواهر، همزمان با افزایش قیمت طلا، برای کنترل بازار و جمع‌آوری مصنوعات طلای غیرقانونی در استان تهران، خبر داد.

 به گزارش اقتصادآنلاین، محمودرضا طاهری اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل علامت‌گذاری مصنوعات طلا و نحوه نظارت بر آن، هرگونه خرید و فروش مصنوعات طلا بدون کد شناسایی ممنوع بوده و درصورت مشاهده مصنوعات طلای بدون کد شناسایی در مراکز عرضه، برابر مقررات، مصنوع غیراستاندارد جمع‌آوری و افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اجباری بودن اخذ کد شناسایی از ادارات‌کل استاندارد استانی برای کارگاه‌های طلاسازی، افزود: تاکنون، ۱۸۶۰ کد شناسایی برای کارگاه‌های طلاسازی استان تهران صادر شده‌است و کارگاه‌های مذکور موظف به حک کد شناسایی بر روی کلیۀ مصنوعات طلای تولیدشده هستند.

طاهری در ادامه، ضمن یادآوری الزام کنترل کدشناسایی توسط فروشندگان و خریداران مصنوعات طلا، به کلیۀ واحدهای صنفی عرضه مصنوعات طلا و نیز خریداران مصنوعات طلا تأکید کرد که از هرگونه خرید و فروش مصنوعات طلا بدون کدشناسایی و یا کدهای شناسایی باطل‌شده خودداری کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    آقا این گرانی اونس طلا هم داستانی برای بعضی ها ایجاد کرده ها! پول ها میره جایی که بعضی ها دوست ندارند بره.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری