کد خبر 461017

طلا به عنوان یک سرمایه ایمن،

فلز زرد وارد دوره جدید تثبیت قیمت شد/ چرا با ضعیف شدن دلار تمایل به خرید طلا بالا می‌رود؟

تحلیلگران عقیده دارند فضای آسیب پذیر ارزی و آمار ضعیف اقتصادی در آمریکا موقعیت دلار به عنوان یک ارز ایمن را از بین برده و تمایل به خرید طلا به عنوان یک سرمایه ایمن افزایش خواهد داشت.

به گزارش راشا تودی، قیمت طلا در بحبوحه کاهش ارزش دلار تا پایین ترین رقم طی دو سال گذشته، یک درصد در روز سه شنبه افزایش یافت و به بالاتر از 2000 دلار در هر اونس رسید. تحلیلگران انتظار دارند افزایش قیمت این فلز گرانبها ادامه داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، قیمت طلا 1.1 درصد افزایش یافته و به 2015 دلار در هر اونس رسیده است. طلای آمریکا هم با 0.5 درصد افزایش 2007.60 دلار معامله می‌شود.

 تحلیلگران عقیده دارند فضای آسیب پذیر ارزی و آمار ضعیف اقتصادی در آمریکا موقعیت دلار به عنوان یک ارز ایمن را از بین برده است. با توجه به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و حجم بالای محرک های مالی، خرید طلا به عنوان یک سرمایه ایمن ادامه خواهد داشت.

 قیمت طلا در روز دوشنبه 2.4 درصد افزایش داشت که بیشتر نتیجه خرید سهام شرکت معدنکاری طلای «باریک گلد» توسط شرکت آمریکایی «برکشایر هاتاوی» با مدیریت وارن بافت بود.

 در این زمینه بخوانید:

صعود طلای جهانی از یال دلا‌ر

تقویت ۲درصدی ارزش طلا

 تحلیلگران می گویند پس از افزایش قیمت طلا در روز دوشنبه، 200 دلار در هر اونس می تواند یک سطح کلیدی برای قیمت طلا در این هفته باشد. به نظر می رسد این فلز گرانبها وارد یک دوره جدید تثبیت قیمت شده باشد. دلار ضعیف آمریکا و کاهش سود اوراق قرضه شرایط مناسبی برای طلا به وجود آورده است.

متخصصان همچنین عقیده دارند افزایش درگیریهای ژئوپلیتیکی بین چین و آمریکا از جمله محدودیت های سختگیرانه واشنگتن بر هواوی، یک سناریوی برد-برد برای بازار طلا ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری