کد خبر 456757

قیمت طلا در ماه گذشته ۱۰درصد گران شد

احتمال رسیدن قیمت طلا به ۳۰۰۰دلار

قیمت طلا در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی بیش از ۱۹دلار و طی ماه گذشته میلادی بیش از ۱۰درصد افزایش یافت و احتمال می رود که در ۱۸ماه آینده به ۳هزار دلار در هر اونس برسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، به دنبال کاهش ارزش دلار و انتشار آمارهای وخیم از اقتصاد آمریکا که سبب شد تا سرمایه گذاران به دارایی های امنی نظیر طلا رقبت کنند، قیمت طلا در روز جمعه افزایش یافت و بیشترین افزایش ماهانه از فوریه 2016 را ثبت کرد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 19.22 دلار افزایش 1975.86 دلار فروخته شد. قیمت این فلز گران بها در روز دوشنبه به رکورد 1980.57 دلار رسید در ماه گذشته میلادی بیش از 10 درصد افزایش یافت.

از عوامل افزایش قیمت طلا می توان به کاهش ارزش دلار اشاره کرد که ارزش این ارز، بیشترین کاهش ماهانه در تقریبا یک دهه گذشته را ثبت کرد.

آمارها نشان داد اقتصاد آمریکا به علت شیوع کرونا از سخت ترین فشار در سه ماهه دوم از زمان رکود عمیق رنج می برد. همچنین آشفتگی های سیاسی در آمریکا سبب شده است سرمایه گذاران به سوی دارایی های امن سوق داده شوند.

طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون نزدیک به 30 درصد افزایش ارزش داشته است که ناشی از کاهش نرخ بهره و محرک های گسترده از سوی بانک های مرکزی بوده است.

بنا بر تحلیل BofA گلوبال ریسچر، «با سیاست نرخ بهره کنونی یا حتی سیاست نرخ زیر صفر، تقویت قیمت طلا به صورت فزاینده ای از افزایش نرخ تورم می آید.» انتظار می رود که قیمت طلا در 18 ماه آینده به 3 هزار دلار در هر اونس برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری