کد خبر 455506

در شروع معاملات هفته؛

طلا به بالاترین قیمت خود در تاریخ رسید

قیمت طلا در شروع معاملات صبح امروز، دوشنبه، با تضعیف دلار و تشدید تنش‌های آمریکا و چین، به بالاترین سطح در تاریخ معاملات خود رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، صبح دوشنبه، با تضعیف دلار و تشدید تنش‌های آمریکا و چین، قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح در تاریخ معاملات خود رسید. شیب صعودی قیمت‌ها در معاملات امروز همچنان ادامه دارد.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۱.۱۱ درصد یا ۲۱.۰۸ دلار جهش کرد و به ۱۹۲۲.۲۶ دلار رسید. این بالاترین قیمت در تاریخ معاملات طلا است. رکورد قبلی با ۱۹۲۰.۳۰ دلار و مربوط به سپتامبر ۲۰۱۱ بود.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۱.۰۸ درصد یا ۲۰.۵۰ دلار جهش کرد و به ۱۹۱۸.۰۰ دلار رسید.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در اظهار نظری جدیدی در مورد چین گفت که آمریکا و متحدان آن باید از راه‌های خلاقانه بیشتری استفاده کنند تا به حزب کمونیست چین برای تغییر رفتار خود فشار بیاورند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • م_و از تهران
    ۲۳ ۰

    تا چند سال پیش که احمدی نژاد بود طلا و دلار ثابت بود و بالا نمیرفت تو این دوره ... هر ثانیه قیمت هرچیزی رو که فکرش رو می کنید بالا میره علت گرونیها دلار نیست علت سو مدیریت و بی کفایتی خود مسئولان هست خودتونید

  • حسین احمدی
    ۰ ۴

    مردم مسخره کردین تا یه اعدده ایی درآمدشان)با ارز وقتی یه مدتی دستشون خالی موند ومشتری نداشتند این کمبود با بالا بردن نرخ ارز انجام میدن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری