{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 435102

نایب رییس دوم اتحادیه طلا در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین؛

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به رکود شدید بازار طلا، از افزایش فروشندگان نسبت به خریداران طلا در روزهای اخیر خبر داد.

اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانى؛ محمد کشتى‌آرای در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت این روز‌های بازار طلا توضیح داد: انتظار این بود که با شروع کار بازار طلا وضعیت بهتر از قبل شده و تعطیلی فروردین ماه جبران شود اما متاسفانه این بازار همچنان در رکود ناشی از بیماری کرونا است، از طرفی هر ساله در ماه رمضان با افت تقاضا همراه بودیم که امسال با وجود بیماری، رکود بازار طلا تشدید شده است.
این فعال بازار طلا از افزایش فروشندگان نسبت به خریداران طی روز‌های اخیر خبر داد و گفت: در حال حاضر فروشنده در بازار بیشتر از خریدار است و با توجه به تعطیلى ۵۰ روزه کسب‌و‌کار‌ها و افزایش نیاز به نقدینگی، مردم براى جبران کاهش درآمدشان به سمت فروش طلا رفته‌اند.
کشتی‌آرای درباره قیمت طلا نیز بیان کرد: با توجه به ثبات وضعیت کرونا در جهان، نوسان بازارهای جهانى بسیار کاهش یافته و از طرفی قیمت اونس جهانی نیز بین ۱۷۰۰ تا ۱۷۱۰دلار و نرخ ارز در محدوده ۱۵هزار تومان قرار گرفته، به همین دلیل در طول هفته جارى قیمت طلا با حدود نیم درصد نوسان، افزایش و کاهش چندانی نداشته است.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری