کد خبر 400309

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

ارز ۴۲۰۰تومانی نتیجه‌ای جر استمرار فساد اقتصادی ندارد/ دولت مانع جدی حذف ارز ۴۲۰۰تومانی در بودجه۹۹

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامس ضمن اعلام مخالفت شدید خود با ادامه ارز ۴۲۰۰تومانی در بودجه سال آینده گفت: دولت به هیچ وجه اجازه حذف این دلار در بودجه سال آینده را نمی‌دهد.

اقتصادآنلاین فاطمه اکبرخانی؛ حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین در واکنش به دلار 4200تومانی در بودجه 99 اظهار کرد: به شدت با این نرخ مخالفم و به اعتقاد من قیمت ارز باید همان نرخ بازار آزاد باشد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه ارز 4200تومانی نتیجه‌ای جز استمرار فساد اقتصادی ندارد، اضافه کرد: ارز 4200تومانی فقط در جیب عده‌ای از واردکنندگان خاص می‌رود و مردم از آن منتفع نمی‌شوند اما به رغم همه این موراد دولت همچنان موافق وجود این نرخ در بودجه 99 است.

دلیگانی در پاسخ به این پرسش که چقدر احتمال دارد ارز 4200تومانی از بودجه 99 حذف شود، گفت: به نظر من این نرخ در بودجه 99 پابرجاست چراکه صحبت‌های عوام فریبانه‌ای درباره ارز 4200تومانی مطرح می‌شود که مانع حذف این نرخ در بودجه 99 شوند.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس تاکید کرد: دولت باید نرخ دلار را آزاد و مابه‌التفاوت ارز 4200تومانی و آزاد را به حساب مردم واریز می‌کرد تا هم مردم از آن منتفع شوند و هم واردات و صاردات در شرایط رقابتی صورت گیرد.

دلیگانی درباره مطرح شدن ارز 4500تومانی توسط سخنگوی دولت بیان کرد: درباره چرایی اعلام این نرخ اطلاعی ندارم و این موضوع در مجلس مطرح نشده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر