رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌و گو با اقتصادآنلاین؛

بازار طلا بوی شب عید نمی‌دهد/ حباب سکه به ۴۰۰هزار تومان رسید

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با گلایه از کسب‌و کار طلا گفت: بازار طلا رنگ و بوی شب عید ندارد و همچنان تقاضا برای مصنوعات صفر است.

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان این که قیمت طلا و سکه طی دو روز اخیر نوسانات شدیدی را تجربه کرده است، توضیح داد: اگرچه اواخر سال گذشته نیز با جهش قیمت طلا و سکه مواجه شدیم، اما بازار امسال نسبت به پارسال نیز درصد رکود بیشتری دارد.

محمدولی با بیان این که میزان تقاضا برای طلای خام و سکه بیشتر از مصنوعات طلا است، اظهار کرد: قیمت سکه یک گرمی حدود 800هزار تومان است، اما متاسفانه مردم قدرت خرید یک گرم سکه با این قیمت را ندارند.

وی با گلایه از کسب‌وکار بازار طلا در آستانه شب عید تاکید کرد: اگر دولت سیاست‌های اقتصادی مناسب برای اداره بازار در نظر نگیرد، مجددا قیمت‌ها از کنترل خارج خواهد شد.

محمدولی ادامه داد: در جلسه‌ای که حدود یک ماه و نیم گذشته با معاون بانک مرکزی داشتیم، به آن‌ها پیشنهاد کردیم که صنف ما می‌تواند به عنوان مشاور و بازو در حد توان به اقتصاد کشور و بانک مرکزی کمک کند اما استقبال چندانی از این پیشنهاد نشده است.

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، طی نوسانات اخیر حباب سکه به 400هزار تومان رسیده است.

مظنه قیمت طلا و سکه در بازار امروز

بر این اساس، امروز قیمت هر قطعه سکه تمام طرح امامی چهار میلیون و 435هزار تومان و بهای سکه بهار آزادی چهار میلیون و 280هزار تومان است.

همچنین، امروز نیم سکه و ربع سکه به ترتیب با قیمت دو میلیون و 450 و یک میلیون و 550هزار تومان داد و ستد می‌شود و بهای قیمت سکه یک گرمی به 800 هزار تومان رسید.

هر گرم طلای 18عیار نیز در بازار امروز 409هزار و 750تومان قیمت‌گذاری شد.

ارسال نظر