{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 317330

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن گفت: مردم انتظار دارند با کاهش قیمت دلار قیمت کالاها از جمله آهن نیز کاهش پیدا کند اما متأسفانه اوضاع به گونه‌ای است که کاهش قیمتی اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، محمد آزاد ، با اشاره به اینکه شرایط امروز خرید و فروش بازار آهن بسیار خاص شده است، اظهار داشت: مردم انتظار دارند با کاهش قیمت دلار قیمت کالاها از جمله آهن نیز کاهش پیدا کند اما متأسفانه اوضاع به گونه‌ای است که کاهش قیمتی اتفاق نخواهد افتاد.

وی با بیان اینکه ضرر اصلی نوسانات قیمت ارز متوجه مردم شده است، افزود: متأسفانه در دو ماه آینده تولید کنندگان آهن کاهش صادرات روبرو خواهند شد که همین موضوع تأثیرات منفی بر عملکرد آنها خواهد داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اضافه کرد: هدف‌گذاری تولیدکنندگان افزایش حجم تولید است اما با شروع شدن فصل سرما و برف، کاهش تقاضا در سطح بازار اتفاق افتاده و همین موضوع با کاهش صادرات مشکلاتی را برای تولیدکنندگان بوجود می‌آورد.

وی با اعلام اینکه برخی تصور می‌کنند تولیدکنندگان مایل به نگهداری کالا هستند، گفت: وقتی تقاضایی در بازار نباشد تولیدکننده مجبور است محصولات خود را در انبارها بگذارد اما این موضوع به هیچ وجه به معنای احتکار کالا نیست.

آزاد با اشاره به اینکه باید دولت تصمیم جدی را برای اصلاح بازار داخلی آهن اعمال نماید، تصریح کرد: باید تقاضا در سطح بازار افزایش پیدا کند تا رونق به بخش تولید آهن بازگشت پیدا کند وقتی تولیدکننده نتواند محصول خود را در بازار داخلی و بازار خارجی به فروش برساند امکان فعالیت نخواهد یافت.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو میلگرد و اهن 4 هزار و 200 تا 4 هزار و 500 تومان است، گفت: فقط در بخش ورق ما افزایش‌هایی در قیمتها شاهد هستیم به نحوی که هر کیلو ورق به 5 هزار و 400 تا 5 هزار و 500 تومان رسیده است.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    قیمت آهن کارخانه با بازار حداقل ۲۰۰۰تومان تفاوت نرخ ودارد واین مایه تنگه برای تمام اشخاص حقوقی وحقیقی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری