کد خبر 224587

ایجاد ۱۳۰هزار شغل در صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی

مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت که این سازمان طی سال جاری ۱۳۰ هزار شغل در کشور ایجاد می کند که برای اجرای آن از سیاست های تشویقی از جمله اعطای تخفیف ۱۰ درصدی و معافیت مالیاتی در مناطق توسعه نیافته استفاده می کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، غلامرضا دیوسالار روز چهارشنبه در چهارمین شورای اطلاع رسانی شرکت شهرک های صنعتی کردستان افزود: راه اندازی پنج شهرک صنعتی در مناطق مرزی بین ایران و عراق، ایجاد اشتغال جدید در روستاها در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، راه اندازی شهرک تخصصی پوشاک با همکاری دولت و بخش خصوصی و تعاونی از دیگر برنامه های این سازمان در سال جاری است.

وی با بیان اینکه حمایت های تشویقی از جمله برنامه های سازمان برای تحقق اهداف در سال جاری است افزود: در این راستا نیز تخفیف 10 درصدی برای عرصه های بزرگ و ناهموار در شهرک ها و نواحی صنعتی، امکان اعطای تشویق در صورت پرداخت کل مبلغ قرارداد حق بهره برداری، امکان کاهش بخش نقدی قرارداد به 10 درصد و افزایش اقساط به 48 ماه به ایثارگران، نخبگان، دانش بنیان، مخترعان و سرمایه گذاران خارجی از جمله برنامه های تشویقی سازمان در سال جاری است.

به گفته وی، دولت تدبیر و امید با توجه به اهمیت صنایع کوچک توجه ویژه به این بخش داشته که در طی 42 ماه عملکرد این دولت شهرک ها و نواحی صنعتی مصوب از 922 مورد به 960 مورد رسیده که 11 مورد این تعداد در سال 95 انجام یافته است.

وی رساندن تعداد شهرک های در دست بهره برداری (واگذاری زمین) از 710 مورد به 793 مورد را از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: تشکیل 184 شرکت خدماتی برای تحقق اهداف اصل 44 قانون اساسی از دیگر خدمات دولت در این مدت است.

مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور با اشاره به اینکه هم اکنون استراتژی برقراری ارتباط با آحاد مردم، دانش آموزان و رسانه ها از دیگر برنامه های سازمان است افزود: می توان با ایجاد یک ارتباط قوی علاوه بر معرفی سازمان باعث رشد سرمایه گذاری در بخش صنایع کوچک شد.

به گفته دیوسالار، روابط عمومی های سازمان همچنین در حال حرکت به سمت استفاده از ظرفیت تمامی رسانه ها و ابزارهای موجود اطلاع رسانی هستند تا بتوان عدم ارائه اطلاعات کامل و جامع به مسئولان و صاحب نظران به عنوان یکی از چالش های سازمان را مرتفع کرد.

** آموزش خبرنگاران در حوزه های تخصصی اقتصادی لازمه توسعه فعالیت های رسانه ای است

مشاور رسانه ای وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این آئین با بیان اینکه آموزش خبرنگاران در حوزه های تخصصی اقتصادی لازمه توسعه فعالیت های رسانه ای است افزود: در این راستا شوراهای اطلاع رسانی شرکت های صنعتی کشور لازم است خبرنگاران حوزه های اقتصادی را شناسایی و با برگزاری بازدیدها از واحدها و شهرک ها آنان را در ارتقای کیفی گزارشات یاری کنند.

سونیا پوریامین افزود: معرفی حرفه های موفق در استان ها، برندهای برتر، ارتباط بین دانشگاه و شرکت شهرک های صنعتی، تشویق دانشجویان، دانش آموختگان و نخبگان برای سرمایه گذاری از دیگر فعالیت هایی است که می توان به کمک رسانه و اطلاع رسانی انجام داد.

به گفته وی، اخذ ردیف بودجه برای روابط عمومی های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی از دیگر برنامه حیاتی برای موفقیت در اطلاع رسانی است که مدیران عامل این شهرک ها در کشور آن را به عنوان سهمی بزرگ از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان مرگزی مطالبه گری کنند.

شرکت شهرک های صنعتی کردستان هم اکنون دارای 29 شهرک و ناحیه مصوب از سوی هیات وزیران است که از این تعداد 14 مورد فعال و در حال واگذاری است.

زمین مورد نیاز 6 مورد از مصوبه های شهرک های صنعتی از سال 92 به بعد تخصیص داده شده که در نهایت از 29 مورد مصوبه هیات وزیران 20 مورد آن عملیاتی شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر