کد خبر 519061

معاون قضایی دادستان کل کشور خبر داد؛

ممنوعیت ورود سامسونگ و ال جی به کشور

سعید عمرانی در برنامه بازدید از خطوط تولید گروه صنعتی انتخاب در اصفهان، با تاکید بر اینکه اگر مبارزه جدی با قاچاق نداشته باشیم صنایع کشور در معرض خطر قرار خواهند گرفت، گفت: یکی از موانع بر سر راه رشد و توسعه صنایع، قاچاق است. درحال حاضر نه فقط در حوزه لوازم خانگی، بلکه در هر بخشی که مشابه داخلی آن وجود داشته باشد اجازه واردات نخواهیم داد و در صورت اقدام در این خصوص، عاملان تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین، معاون قضایی دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی در خصوص برگشت شرکت ال جی و سامسونگ به بازار لوازم خانگی ایران با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: این دو شرکت در شرایط سخت مردم را تنها گذاشتند و در حوزه قضایی ما اجازه نمی‌دهیم این نوع شرکت ها بخواهند به کشور بیایند و به طور حتم امکان فعالیت برای این دو برند در کشور ما وجود نخواهد داشت.

وی افزود: صنعت لوازم خانگی و خودرو یکی از شاخص‌های صنعتی بودن هر کشور است که نشان دهنده درجه پیشرفت هر کشور محسوب می‌شود.

عمرانی با بیان اینکه تولیدکنندگان ایرانی با طراحی، مهندسی، ساخت، قالب‌زنی، قطعه‌سازی در حوزه لوازم خانگی به پیشرفت‌های خوبی رسیده‌اند، گفت: اگر برند محصولات ایرانی را با یک برند معروف خارجی تغییر دهند قطعا باورمان می‌شود که این محصول خارجی است.

وی ادامه داد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر این مبناست که در شرایطی که دشمن ناچار به عقب‌نشینی شده، به خطرانداختن دستاوردهایی که در دوران تحریم‌حاصل شده، اقدامی نادرست است.

عمرانی تصریح کرد: از منظر حقوقی دو برند لوازم خانگی خارجی در شرایط سختی کشور را ترک کردند البته اقدام خوبی بود زیرا در صورت ادامه حضور و فعالیت آن ها در ایران، هیچگاه شاهد پیشرفت فعلی کارخانه های ایرانی نبودیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی جایی در کشور ما ندارند، گفت: کارگران و مهندسان ایرانی نشان دادند به مراتب از رقبای خارجی خود عملکردی مبتنی بر دانش و به مراتب قوی‌تری دارند. ما نیز در قوه قضائیه به هیچ یک از محصولاتی که نمونه داخلی دارد، اجازه ورود به کشور را نخواهیم داد و با متخلفان برخورد خواهد شد.

عمرانی افزود: بر حسب دستور رئیس قوه قضائیه مکلف شدیم در صورتی که تشخیص بدهیم در حوزه تولید مشکلاتی وجود دارد از دادگاه‌ها و دادسراها خواسته شود تا خارج از نوبت به این پرونده‌ها رسیدگی کنند.

وی در پایان تاکید کرد: ما به سرمایه‌گذاران و فعالان بخش های تولیدی و کارآفرینی که در خطر بیکاری کارگران یا بسته شدن کارخانه ها هستند این قول را می‌دهیم تا این پرونده‌ها را به سرانجام  برسانیم که اطاله دادرسی عاملی برای ضربه به تولید کشور‌ نباشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  اگر هدف شما حفظ صنعت داخلی بود کارخانه ارج را نابود نمیکردید که امروزه فقط بفکر یک محصول خاص برای یک آدم خاص باشه کارخانه ارج مال یک ایرانی بود چطور شد شد که نابود شد

 • ناشناس
  ۹ ۰

  دارن راه برای چین بازمیکنن تاجنس اشغال وارد بکنن هرکاری کنن بازهم سامسونگ یک چیز دیگه هست بجاش رقابت کنن

 • ناشناس
  ۶ ۱

  مردم میرینن به هرچی جنس ایرانیه شما اول کیفیت قطعات ولوازم وبالاببرید تا مردم خودشون ازجنس ایرانی استقبال کنن وگرنه کی میخره جنس اشغال رو

 • ناشناس
  ۳ ۰

  همین اقایی که نطق فرمودند ما جلوی جنس خارجی را میگبریم بروید خانه شان یک جنس ایرانی پیدا نمیشود

 • ۱
  ۲ ۸

  وای تو رو‌خدا محصولات سامسونگ و الجی رو راه ندهیند شوهر من اول سالی بود ک‌بیکار نشد و در تولید قطعه فعالیت داره..

 • ناشناس
  ۲ ۰

  قشنگ نیست گفتنش اما برند ایرانی واقعا ضایع هست،سخته خرید الجی و سامسونگ ،اما به سختی دارم خرید میکنم

 • موسوی
  ۲ ۱

  قاچاق جلوشوشوبگیریدنفت مرغ برنح گوجه و......گرانه میفروشندقاچاق نکنیدتوروخدادست بردهریدهزاینهمه ظلم کجاایرانی خوبه صدای تریلی میده اب میندازه خرابه سوخته واقعاخودتون خارجی داریدمردم ستم دیده ایرانی خواهشابزاریدبیان ایران کشورونفروشیدنمیخوادجلوشوبگیریدجلوفروش ماهی وفروش کشدروبگیریدلطفاممنون ازشما

  • ایران
   ۰ ۱

   اقتصاد مقاومتی کمر مردمو شکونده

 • هههههههه
  ۱ ۰

  خواهشن اجازه دهید مردم در انتخاب وسایل خانه خود راحت باشن ... درب هر تعمیرگاه وسایل منزل میروی فقط ساخت وطن هست ... شما داخل خانه ات چی داری یخچال ساخت داخل . یا ساخت دیگر ؟ مردم اینقدر ازیت نکنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فکر کردید تا چند سال میتونید جنس اشقال تولید کنید ودست مردم بدهید جنس خوب تولید کنید با همون کیفیت ال جی وسامسونگ بعد ادعا کنید جنس بد باشه مردم ال جی وسامسونگ را می خرند حتی اگر شده قاچاق

 • ناشناس
  ۰ ۰

  گروه انتخاب که دیگه واقعا جنسشون اشغاله شما مردی جنسی هم پایه ی ال جی تولید کن

 • آرین داداشی
  ۰ ۰

  بزارید بیاد 😢😢😢