کد خبر 512406

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین پروژه فولادی پس از انقلاب؛

تحول در زنجیره فولاد با فولاد زرند ایرانیان/ میدکو در مسیر توسعه کشور

در نوزدهمین روز اسفند ماه ۹۹ و در خجسته ایام با سعادت مبعث پیامبراکرم، با سخنرانی قاسمی، رییس هیات مدیره میدکو بهره‌برداری از مجتمع فولاد زرند ایرانیان آغاز شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، مجید قاسمی در آغاز این مراسم گفت: آغاز بهره برداری از این پروژه بزرگ که به نام امیرالمومنین متبرک است، را تبریک می‌گویم.

رییس هیات مدیره میدکو، افزود: به شما خدا قوت می گویم که یکی از بزرگ ترین پروژه های صنعتی کشور را در شهر زرند اجرا کردید.

قاسمی در ادامه گفت: با افتخار و در کمال تواضع این هدیه اقتصادی را به ملت ایران تقدیم می کنیم و به همه مسئولان استان، شهرستان، علی اصغر پورمند، سهراب نژاد، مهندسان، کارگران و همه تلاشگران این عرصه که چون سربازان مجاهد، برای به نتیجه رسیدن این پروژه بزرگ تلاش کرده‌اید، خدا قوت می گویم.

وی افزود: از هیات مدیره بانک پاسارگاد هم به دلیل هماهنگی و همراهی با بخش اقتصادی تشکر می کنم زیرا با این همدلی و هماهنگی میان بخش مالی و اقتصادی توانستیم این پروژه عظیم را به نتیجه برسانیم.

 پورمند نیز در ادامه مراسم گفت: از تلاش همه کسانی که در اجرای این پروژه گامی برداشتند تشکر می کنم. از گروه مالی پاسارگاد هم به دلیل حمایت‌هایشان قدردانی کرده و امیدواریم با توکل بر خداوند و استعانت از حضرت حق، بتوانیم شاهد موفقیت‌های بیشتر در عرصه‌های مختلف و سربلندی ایران اسلامی باشیم.

سهراب نژاد، مدیرعامل فولاد زرند ایرانیان هم در این مراسم گفت: این روز، روز بزرگی ست زیرا بزرگ ترین پروژه فولادی پس از انقلاب، در ایران، به بهره برداری رسید.

وی افزود: این پروژه در سال ۹۲ و در شرایط تحریم آغاز و طی ۷ سال با ایستادگی‌، همت و قاطعیت تک تک مدیران با تجربه ، مهندسان جوان و فعال، کارگران پرتلاش، پیمانکاران نجیب و همدل و با همراهی مسئولان استان وشهرستان به نتیجه رسید.

سهراب نژاد تصریح کرد: بهره برداری از فولاد نه تنها در پیشرفت اقتصادی شهرستان و استان تاثیر بسیار دارد که با تولید ۱/۷ میلیون تن فولاد در اقتصاد ایران هم تاثیر بسیار خواد داشت.

وی افزود: زنجیره تولید فولاد از معدن خمرود و جلال آباد آغاز می شود، با تولید۴ میلیون تن کنسانتره، ۲/۵ میلیون تن گندله ، ۱میلیون و ۲۰۰هزار تن کک، پیش رفته و امروز با این بهره برداری، چرخه تولید ۱/۷ میلیون تنی فولاد کامل می شود. 

سهراب نژاد با اشاره به اشتغال مستقیم بیش از ۶۵۰۰ جوان وهزاران نفر به صورت غیرمستقیم، ناشی از اجرای این پروژه، گفت: اجرای این پروژه حاصل ۱۰ میلیون مترمکعب خاکبرداری و خاکریزی، ۳۱۰ هزار مترمکعب بتن ریزی، ۱۳۵ هزار تن تجهیزات، ۸۰۰ هزار قطر اینچ پایپینگ و ۲۵۳۰ کیلومتر کابل کشی بود.

 سهراب نژاد در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از مسئولان مربوطه گفت: در تمام این سال ها مسئولان با رعایت تمام قوانین، از ما حمایت کرده‌اند و من قدردان این بزرگواران هستم.

در پایان این مراسم، امام جمعه محترم، نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی و فرماندار زرند در سخنانی جداگانه از تلاش‌های میدکو و زیسکو‌ در اجرای این پروژه، اشتغال جوانان و پیشرفت اقتصادی شهرستان قدردانی کردند.

1615281306

1615281284

1615281263

بیشتر بخوانید
ارسال نظر