تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

سازمان استاندارد بار دیگر از مردم خواست کالای غیراستاندارد نخرند

مدیرکل استاندارد تهران به شهروندان هشدار داد: در هنگام خرید مایحتاج خود حتما به علامت استاندارد روی کالاها دقت کنید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عباس نوری، مدیرکل استاندارد، از شهروندان درخواست کرد که هنگام خرید مایحتاج خود حتما از وجود علامت استاندارد بر روی کالاها و محصولات مورد نظر مطمئن شده، سپس اقدام به خرید نمایند.

وی در ادامه اضافه کرد: تولید، تمرکز، توزیع و فروش کالاها و ارائه خدمات مشمول استاندارد اجباری با کیفیت پائین‌تر از استاندارد یا بدون علامت استاندارد جرم است و از مصرف‌کنندگان درخواست می‌شود شخصا از خرید اقلام غیراستاندارد به بهانه بهای ارزان، خودداری کنند.

نوری افزود: از آنجا که درج کد 10 رقمی زیر نشان استاندارد روی بسته‌بندی کالای مشمول استاندارد اجباری، برای تولیدکنندگان الزامی است، شهروندان می‌توانند با ارسال این کد به سامانه پیامکی 10001517، اطلاعاتی شامل نام واحد تولیدی، نام محصول، اصالت پروانه کاربرد علامت استاندارد و تاریخ انقضای آن را دریافت کنند و از اعتبار ان مطلع شوند.

این مقام مسؤول از عموم خواست: در صورت مشاهده کالاهایی که اعتبار آن‌ها به واسطه ارسال پیامک به سامانه 10001517 تأیید نشد یا فاقد علامت استاندارد هستند، موضوع را از طریق شماره تلفن 1517 به این اداره‌کل اطلاع‌رسانی کننند تا با متخلفان برخورد قانونی شود.

نوری در ادامه توصیه‌های خود به شهروندان، متذکر شد: آسانسور‌ها، پله‌های برقی، تجهیزات بازی، نازل‌های سوخت و وسایل توزین نیز مشمول استاندارد اجباری‌اند و شهروندان هنگام استفاده، به برچسب تاییدیه اداره‌کل استاندارد تهران توجه و یا مجوز آن را از اپراتور مطالبه نمایند.

دبیر شورای استاندارد استان تهران،  همچنین به صاحبان اماکن عمومی از قبیل هتل‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز خرید دارای آسانسور و پله برقی تاکید کرد: تا نسبت به اخذ گواهی‌نامه ایمنی معتبر از شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت‌شده سازمان ملی استاندارد ایران اقدام کنند.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها