تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

برنامه جدید برای تهاتر نفت به منظور تامین زیر ساختهای مناطق آزاد

دبیرخانه شورای‌عالی به منظور تامین هزینه ایجاد زیرساخت‌هایی اعم از تدوین طرح جامع، ناوگان حمل و نقل مناطق آزاد جدید، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ درخواست تخصیص اعتبار یا پیشنهاد تهاتر نفت را داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصاد: پس از رأی اعضاء مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر تصویب هفت منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی «مهران» در استان ایلام، «سیستان» در استان سیستان و بلوچستان، «بانه ـ مریوان» در استان کردستان، «بوشهر» در استان بوشهر، «اردبیل» در استان اردبیل، «اینچه برون» در استان گلستان و «قصر شیرین» در استان کرمانشاه، مسئولیت راه اندازی این مناطق و پیوستن آن ها به هشت منطقه قبلی در دستور کار دبیرخانه شورایعالی قرار گرفت.

دبیرخانه شورایعالی نیز به منظور تسهیل، تسریع و استفاده از تجربیات مناطق آزاد قبلی، برای هر منطقه آزاد جدید، منطقه آزاد معینی را انتخاب و روند راه اندازی این مناطق را با انتخاب یک مدیر اجرایی به سرعت آغاز و بودجه قانونی لازم برای راه اندازی این مناطق را در تاریخ 1400/04/28 و مجدد درتاریخ 1400/08/13 به دولت ارسال کرده که تاکنون به تصویب نرسیده است.

مناطق آزاد جدید برای شکل‌گیری و رسیدن به اهداف شاخص خود، نیاز حیاتی به بودجه دولتی دارند و سرعت آغاز به کار دفتر اجرایی و روند راه اندازی مناطق آزاد جدید، نیاز به تخصیص، تصویب و تحقق این بودجه قانونی دارد.

در همین راستا، دبیرخانه شورایعالی به منظور تامین هزینه ایجاد زیرساخت هایی اعم از تدوین طرح جامع، ناوگان حمل و نقل و غیره ی مناطق آزاد جدید، برای بودجه سال 1401 درخواست تخصیص بودجه با پیشنهاد تهاتر نفت را از دولت کرده بود که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به تمامی بومیان و فعالان اقتصادی این مناطق اطمینان می دهد در راستای نیل به رسالت ذاتی و قانونی خود و با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و سیاست های اقتصادی دولت سیزدهم، پشتیبانی‌های لازم و رفع موانع پیش رو برای پیشبرد امور این مناطق را در دستور کار دارد.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها