کد خبر 576403
در حاشیه جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛

وزیر صمت؛ پیگیر قاچاق معکوس کالاهای لوکس هستیم / اخبار خوب صادراتی در راه است

وزیر صمت با بیان اینکه باید مراقب باشیم منابع ارزی کشور صرف کالای لوکس نشود، گفت: رویه های تجاری غیرمعمول واردات را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سید رضا فاطمی امین در حاشیه جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اظهار کرد: موضوع جلسه امروز در کلان تراز تجاری کشور بود؛ دغدغه نمایندگان در مورد مدیریت واردات است. طبق مصوبات قبلی واردات ۲۵۰۰ قلم کالا ممنوع است اما از رویه‌های تجاری غیرمعمول واردات این کالاها انجام می‌شود که آن را پیگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همچنین مورد دیگر قاچاق است که طبق قول قبلی، تا پایان امسال سامانه جامع تجارت تکمیل می‌شود؛ این سامانه ابزارها و زیرساخت‌های خوبی برای مدیریت قاچاق به ما می‌دهد.

وزیر صمت افزود: دغدغه نمایندگان مجلس و ما این است که در شرایطی که با کسری تراز تجاری مواجه هستیم، واردات مدیریت شود و کالایی وارد نشود که به اقتصاد کشور فشار وارد کند.

وی با بیان اینکه امسال وضعیت صادرات خوب است، ادامه داد: قول داده بودم که در نیمه دوم امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۵ میلیارد دلار بیشتر صادرات داشته باشیم که چند ماه دیگر اخبار خوبی از این بخش می‌دهم.

فاطمی امین گفت: با این حال اگرچه وضعیت صادرات امسال بهتر از پارسال است اما باز هم باید مدیریت کنیم و مواظب باشیم منابع ارزی کشور صرف کالای لوکس نشود.

ارسال نظر