کد خبر 551498

بر اساس گزارش جدید بانک مرکزی اعلام شد؛

جزییات تجارت خارجی کشور در فصل بهار ۱۴۰۰ / ارزش صادرات به ۱۰هزار و ۶۸۸میلیون دلار رسید

تجارت خارجی کشور در فصل بهار امسال نشان دهنده انجام واردات به ارزش ۱۰ هزار و ۴۷۰ میلیون دلار و صادرات به ارزش ۱۰ هزار و ۶۸۸ میلیون دلار است.

به گزارش اقتصادآنلاین، نگاهی به جدیدترین گزارش بانک مرکزی از آمار ماهانه صادرات و واردات از طریق گمرکات کشور در فصل بهار سال جاری نشان می‌دهد که در فروردین ماه سال جاری، ۱۰ هزار و ۴۷۰ میلیون دلار واردات به کشور انجام شده که به لحاظ وزنی ۸۵۴۶ هزار تن است.

روند واردات صورت گرفته به کشور در ماه‌های فصل بهار امسال افزایشی بوده به نحوی که میزان واردات فروردین ۲ هزار و ۷۹۴ میلیون دلار، اردیبهشت ماه ۳ هزار و ۷۳۱ میلیون دلار و خرداد ماه نیز ۳ هزار و ۹۴۵ میلیون دلار بوده است.

همچنین در بخش صادرات نیز ۱۰ هزار و ۶۸۸ میلیون دلار صادرات در فصل بهار امسال صورت گرفته که نسبت به واردات انجام شده، ۲۱۸ میلیون دلار بیشتر است. روند صادرات کشور در ماه‌های فصل بهار مانند واردات، افزایشی بوده و از ۲ هزار و ۹۶۸ میلیون دلار فروردین امسال به ۳ هزار و ۳۵۲ میلیون دلار در اردیبهشت و ۴ هزار و ۳۶۸ میلیون دلار در خرداد ماه رسیده است.

به لحاظ وزنی نیز در فروردین ماه ۸ هزار و ۳۰۲ هزار تن صادرات صورت گرفته که در اردیبهشت ماه به ۸ هزار و ۵۷۹ هزار تن و در خرداد ماه نیز به ۱۳ هزار و ۸۷ هزار تن رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر