تهران در آلودگی دوباره اول شد

داده‌های شرکت کنترل و کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که صبح روز یکشنبه ۱۲ تیرماه هوای تهران برای تمامی گروه‌ها ناسالم است.

تهران در آلودگی دوباره اول شد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، شاخص آلایندگی هوای تهران امروز امروز 158 برای ذرات pm10 بود این در حالی است که طی 24 ساعت گذشته این شاخص 168 بوده است.

شاخص 0 تا 50 به معنی هوای پاک، مناسب یا بی‌خطر است. همچنین شاخص 51-100 به معنی هوای قابل قبول است هرچند برای افرادی که حساسیت‌های غیرمعمولی نسبت به آلودگی هوا دارند، این هوا می‌تواند دارای خطر باشد. شاخص 101 تا 150 نیز به معنی ناسالم برای گروه‌های حساس است و این‌گروه‌ها اثرپذیری بیشتری از آلودگی هوا خواهند داشت.

همچنین شاخص 151 تا 200 به معنی ناسالم است که در این شرایط تمامی افراد جامعه در معرض مخاطرات ناشی از آلودگی هوا قرار می‌گیرند، در این میان گروه‌های حساس ممکن است دچار عوارض شدیدتری شوند. شاخص 201 تا 300 نیز به معنی بسیار ناسالم است و احتمال بروز عوارض جدی بر سلامت افراد جامعه افزایش پیدا می‌کند.شاخص 301 تا 500 نیز به معنی خطرناک است و در این شرایط تمام افراد جامعه می‌بایست از قرار گرفتن در هوای آزاد خودداری کنند.

از ابتدای امسال تا امروز هوای پایتخت دو روز پاک، 63 روز قابل قبول، 30 روز ناسالم برای گروه‌های حساس، 3 روز ناسالم برای همه گروه‌ها و 2 روز در شرایط خطرناک بوده است.

تهران در آلودگی دوباره اول شد

منبع: ایلنا
ارسال نظر

آخرین خبر ها