کد خبر 582639

توقف فعالیت فعالیت‌های عمرانی آلاینده

معاون انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از برگزاری کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران خبر داد و توقف فعالیت‌های عمرانی آلاینده و ممنوعیت مصرف نفت کوره را از مصوبات این جلسه ذکر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، زهره عبادتی افزود: چهارمین جلسه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا امروز (۲۹ آبان) در استانداری تهران به ریاست چراغعلی - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران - با حضور سایر  اعضا برگزار شد.

او با بیان این که در این نشست مقرر شد همه دستگاه‌های عضو کارگروه نسبت به اجرای دقیق مصوبات اقدام و گزارش اقدامات صورت‌پذیرفته را ارائه کنند، گفت: بر اساس مصوبات، پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر جانمایی شوند.

معاون محیط زیست انسانی استان تهران در ادامه اظهار کرد: مقرر شد پلیس راهور تهران بزرگ نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتورسیکلت‌ها، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی و وسایل نقلیه دودزای دارای معاینه فنی اقدامات لازم را به عمل آورد.

وی اضافه کرد: قرار شد پلیس راهور از تردد شبانه کامیون‌ها به استثنای کامیون‌های حامل سوخت، مواد غذایی و مواد فاسدشدنی تا زمان رفع شرایط اضطرار اقدام کند.

عبادتی در ادامه گفت: مقرر شد فعالیت کلیه واحدهای تولید آسفالت، شن و ماسه و بتون آماده تا زمان رفع شرایط اضطرار متوقف شود. شهرداران استان نیز نسبت به جلوگیری از  فعالیت‌های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود، اقدام کنند.

وی افزود: پایش ویژه، شناسایی منابع آلاینده، اعلام هشدار، اخطار و اقدامات تشدیدی توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان باید با جدیت  تداوم یابد. شهرداری تهران هم نسبت به جلوگیری از روشن‌ماندن اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری اقدام کند.

عبادتی در پایان گفت: مصرف نفت کوره در کلیه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان ممنوع شد علاوه بر آن مقرر شد از هرگونه فعالیت ورزشی در محیط‌های باز جلوگیری شود.

ارسال نظر