کد خبر 517388

استاندار تهران تشریح کرد؛

مصوبات جلسه کمیته مقابله با کرونا استان تهران

محسنی بندپی درباره وضعیت بیماری کرونا در استان و دستورالعمل‌های جدیدی که گرفته شده، توضیحاتی داد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: متاسفانه در کل کشور آمار‌ها نگران کننده است. از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان دیروز ۶۶.۶ درصد مراجعان سرپایی ۷۵.۵ بستری‌ها و ۵۲ درصد فوتی‌ها افزایش یافته است.

وی ادامه داد: برای اینکه روند شدت این بیماری مدیریت و کنترل شود قطعا اقدامات زیادی صورت می‌گیرد، این اقدامات در چند قسمت تقسیم بندی می‌شود که مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا درباره وضعیت شهر‌ها که قبلا اعلام و ابلاغ شده با نظارت بیشتری اجرا می شود. در استان تهران ۳ شهرستان با وضعیت قرمز، ۷ شهرستان نارنجی و ۶ شهرستان زرد است.

وی گفت: با توجه به اینکه کل استان را یکپارچه در نظر می‌گیریم باید دستورالعمل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود و براساس تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در شهرستان‌های قرمز مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ فعالیت‌شان به‌مدت دو هفته تعطیل است و حضور کارکنان در دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی مشمول دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا است.

استاندار تهران بیان کرد:در شهرستان‌های قرمز و دستگاه‌هایی که خدمات ضروری را ارائه می‌دهند با ۵۰ درصد نیرو‌ها و سایر دستگاه‌ها با یک سوم به صورت حضوری و دو سوم به صورت دورکاری باید فعالیت کنند. در شهر‌های نارنجی، دو سوم نیرو‌ها برای دستگاه‌های خدمات رسان ضروری و ۵۰ درصد کارکنان عادی باید حضور داشته باشند.

وی افزود: در شهر‌های قرمز هرگونه تجمع بالای ۱۵ نفر و در شهر‌های نارنجی تجمع بالای ۲۰ نفر محدودیت دارد و به فرمانداران این موضوع ابلاغ شده که این موضوع را دقت کنند.

محسنی بند پی اظهار کرد: اینکه می‌گویند ویروس کرونا جدید همه را درگیر می‌کند یک واقعیت است چون در ویروس قبلی اگر یک نفر به این ویروس مبتلا می شد، امکان ابتلای سایرین ۵۰ درصد بود، ولی در این ویروس ۱۰۰ درصد این احتمال وجود دارد و این موضوع باعث افزایش بیش از پیش آمار‌ها خواهد شد.

محسنی بندپی گفت: همه استان‌ها پیک جدیدشان شروع شده و استان خوزستان با ردیابی و قرنطینه توانسته این ویروس را کنترل کند و طرح شهید سلیمانی این امکان‌ را دارد که به شکلی این ویروس را کنترل کند . در حال حاضر بیش از ۳۷۰۰ نفر در استان تحت درمان هستند. شرایط پیچیده و تنیدگی که الان وجود دارد تکلیفی به وجود آورده تا نظارت‌ها را تشدید کنیم.

استاندار تهران تصریح کرد: اضافه کردن فاکتور سفر در بحث رهگیری موضوعی است که اضافه شده است. با توجه به اینکه از سوی وزارت بهداشت اعلام شده ویروس جهش یافته در کشور چرخش داشته و چرخش آن هم سریع است، بنابراین کسانی که سفر داشته اند باید انجام تست را در دستور کار قرار دهند و داوطلبانه هم باید این کار انجام شود.

وی ادامه داد: کسانی مثل ۱۲ هزار نفری که قرنطینه را شکستند، همکارانشان آن‌ها را معرفی کنند تا انجام تست را در دستور کار خود داشته باشند. ما هم در جلسه گفتیم که باید انجام تست‌ها و غربالگری‌ها را افزایش دهیم تا شناسایی، قرنطینه و رهگیری به موقع افرادی که مبتلا شده اند را انجام دهیم. قبلا اعلام شده که بیش از ۴۰ درصد پلاک‌هایی که در استان‌های دیگر بودند مربوط به تهران و البرز هستند.

وی افزود: ما قبلا تیم نظارتی داشتیم و الان هم فعال شده تا برای اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در ادارات نظارت داشته باشند.

حجم ویدیو: 10.12M | مدت زمان ویدیو: 00:02:57
بیشتر بخوانید
ارسال نظر