رئیس شورای شهر تهران:

احتمال تغییرات در معاونت های شهرداری/تصمیم گیری در خصوص خروج پادگان ها از پایتخت

رئیس شورای شهر تهران جزئیات جلسه هم اندیشی صبح امروز اعضای شورا با شهردار را تشریح کرد

 اقتصادآنلاین- فائزه مومنی؛ رئیس شورای شهر تهران گفت: در جلسه هم اندیشی امروز شورای شهر تهران دو موضوع مورد بررسی قرار گرفت که به دلیل پیش آمدن مسائل حاشیه ای نتوانستیم به هر دو موضوع به طور کامل بپردازیم. نخست انتصابات و اصلاح ساختار شهرداری بود که در این زمینه شهرداری باید مصوبه ای را شش ماه پیش به شورا ارسال می کرد.

وی ادامه داد: شهردار تهران در این جلسه نظرات خود را در خصوص اصلاح ساختار شهرداری با شورا در میان گذاشت و به زودی این لایحه به شورای شهر تهران ارائه می شود. همچنین در بحث انتصابات تغییراتی در معاونت ها ایجاد خواهد شد که شورا در جریان این تغییرات قرار گرفت.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه طرح تفصیلی منطقه 22 موضوع دیگری بود که در جلسه هم اندیشی مطرح شد، گفت: شهردار تهران معتقد بود به دلیل آنکه این طرح در کمیسیون های تخصصی شورا مورد بررسی و تصویب قرار گرفته، دیگر نیاز به تصویب در صحن شورا نیست تا به دلیل سرعت عملی که در این زمینه لازم داریم دیگر در شورا به تصویب نرسد که برخی از اعضا با آن مخالف بودند و اعلام کردند بر اساس ماده 80 قانون باید این طرح در صحن شورا به تصویب برسد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه خروج پادگان ها از دیگر مسائلی بود که در جلسه هم اندیشی امروز مطرح شد، گفت: پادگان 06 بین پاسداران و صیاد زمینی پُردرخت است که شهرداری تلاش می کند آن را تملک کند اما پول خرید آن را ندارد، بنابراین با اعضای شورا مشورت شد چه میزان تراکم به این زمین داده شود تا 70 درصد آن به شهرداری واگذار شود. با این روش پادگان های زیادی می توانند از تهران خارج شوند، بدون آنکه هزینه ای پرداخت شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر