کد خبر 577789
در نشست خبری سفر به استان سمنان؛

رییسی: راه‌حل مشکل کم‌آبی مدیریت درست و اصلاح الگوی مصرف و کشت است

رییس‌جمهور، راهکار حل مشکل کم‌آبی را مدیریت درست و اصلاح الگوی مصرف و کشت دانست و گفت: مقرر شد کارگروهی زیرنظر استاندار سمنان تشکیل شود تا با مدیریت درست و راهکارهای مناسب، از منابع کنونی آب استان به نحوی استفاده شود که نگرانی مردم را برطرف کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رییسی پنجشنبه‌شب در نشست خبری پایان سفر به استان سمنان، در پاسخ به پرسشی درباره مشکل کم‌آبی این استان گفت: کمبود آب، مسأله‌ای فرااستانی و فراملی است و بسیاری از کشورهای منطقه هم با آن مواجهند، اما برای مقابله با آن باید اقدامات جدی صورت گیرد.

رییس‌جمهور با تاکید بر ضرورت استفاده بهینه از آب و اصلاح الگوی مصرف و کشت، گفت: باید به سمت استفاده بهینه و مدیریت شده از منابع آبی حرکت کنیم و بی‌تردید اگر نگاه جدیدی به این حوزه داشته باشیم، می‌توان شرایط را به خوبی مدیریت کرد.

وی همچنین استاندار سمنان را موظف کرد درباره پیشرفت راهکارهای اتخاذ شده و اقدامات برای مقابله با خشکسالی و کم‌آبی، به طور مستمر به مردم استان گزارش دهد.

رییس‌جمهور در پاسخ به پرسشی درباره کیفیت و ایمنی پایین جاده‌های مواصلاتی استان سمنان و بالا بودن میزان سوانح و تلفات جاده‌ای نیز گفت: بالا بودن حوادث و تلفات جاده‌ای به خاطر ایمنی و کیفیت پایین جاده‌ها به هیچ‌عنوان قابل قبول نیست و وزیر راه و شهرسازی موظف است با اولویت این موضوع را پیگیری کند.

رییسی در پایان گفت: در جریان این سفر در حوزه صنعت، کشاورزی، آب و بهداشت و درمان استان تصمیمات خوبی اتخاذ شده است و معاونت اجرایی رییس‌جمهور روند اجرای این مصوبات را با دقت پیگیری خواهد کرد.

ارسال نظر