کد خبر 555440

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

خاندوزی بهترین گزینه برای نقش آفرینی در حوزه اقتصاد اسلامی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه وزیر پیشنهادی اقتصاد فردی امانتدار، متعهد و متخصص است، گفت: دکتر خاندوزی بهترین گزینه برای نقش آفرینی در حوزه اقتصاد اسلامی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مهدی طغیانی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 31 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی گفت: دکتر خاندوزی فرزند عزیز مجلس است که از 14 سال پیش تا امروز در مرکز پژوهش‌های مجلس و یک سال و نیم در کمیسیون اقتصادی شاهد تلاش و تحرک‌هایش بودیم. وی معاون دفتر اقتصاد مرکز پژوهش‌های مجلس به مدت 14 سال بوده و 150 گزارش نظارتی و تقنینی به نام ایشان است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی اقتصاد شناخت کافی درباره مدیران اجرایی در حوزه اقتصادی دارد، افزود: این شناخت و تجربه حضور وی در مجلس و عملکرد موفق او نشان می‌دهد که می‌تواند در وزارت اقتصاد نقش آفرین باشد. همچنین همکاری وی در تهیه طرح و بررسی لوایح در این مدت کاملاً محرز است و آقای پورابراهیمی نیز شهادت دادند.

وی یادآور شد: وزیر پیشنهادی اقتصاد 37 مقاله علمی، پژوهشی در کارنامه خود دارد و کلیدواژه این مقالات اسلام، عدالت و اقتصاد اسلامی است. کسی که اینچنین در فعالیت‌های پژوهشی بوده، در حوزه اقتصاد اسلامی بی سواد نیست لذا بهتر از وی کسی را در کشور نداریم که بتواند در حوزه اقتصاد اسلامی نقش‌آفرین باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وزارتخانه‌هایی چون راه و جهاد کشاورزی نیاز به وزرای باتجربه اجرایی بسیار دارد اما وزارت اقتصاد نیازمند وزیری با انسجام فکری است که بتواند سیاست‌‌گذاری و راهبری کند.

طغیانی با اشاره به نقش‌آفرینی خاندوزی در طرح‌هایی چون مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات با عایدی سرمایه گفت: فردی که در چنین طرح‌هایی دلسوز بوده حتماً در مقام اجرا موفق خواهد بود. وی در حوزه تحقیق و تفحص‌ها نیز فعال بوده و مسئول کمیته تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی است، همچنین در اصلاح قوانینی مثل قانون مناطق آزاد، مقررات‌زدایی و بهبود فضای کسب و کار نقش‌آفرین بوده و این نویدبخش آینده‌ای است که ما انتظار آن را داریم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان تصریح کرد: شهادت می‌دهم دکتر خاندوزی امانتدار، متعهد و متخصص است، افرادی چون دکتر شمس‌الدین حسینی نیز در سن جوانی در وزارت اقتصاد کار خود را آغاز کردند لذا حضور شخصیت تحول‌گرایی چون خاندوزی در دولت سیزدهم می‌تواند نویدبخش باشد.

حجم ویدیو: 5.52M | مدت زمان ویدیو: 00:02:20
بیشتر بخوانید
ارسال نظر