کد خبر 529988

در تجاوز ۱۲ روزه اسرائیل رخ داد؛

ویرانی ۲ هزار واحد مسکونی در غزه

در تجاوز ۱۲روزه صهیونیست‌ها به غزه دست کم دو هزار واحد مسکونی در این منطقه ویران شده و ۱۵هزار واحد مسکونی نیز آسیب دیده است.

به گزارش فرانسه، خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» در گزارشی خبر داد که در جریان حملات 12 روزه رژیم صهیونیستی به نوار غزه دست کم 2000 واحد مسکونی به طور کامل ویران شده و 15 هزار واحد مسکونی نیز آسیب دیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بر اساس این گزارش، در حال حاضر 800 هزار نفر در غزه به صورت مرتب به آب شرب بهداشتی دسترسی نداشته و 50 درصد از شبکه آبرسانی غزه در پی حملات رژیم صهیونیستی آسیب دیده است.

درگیری رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا بامداد روز جمعه در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

شامگاه روز پنجشنبه،‌ پس از گزارش برخی منابع خبری درباره احتمال آتش‌بس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما با توقف درگیری‌ها و آتش‌بس با میانجیگری مصر موافقت کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ساعتی بعد در بیانیه‌هایی جداگانه تأکید کردند که تا زمان پایبندی تل‌آویو به آتش‌بس به آن متعهد خواهند بود.

با  اعلام آتش‌بس در حالی که تمامی رسانه‌های صهیونیستی به شکست تل‌آویو در این ماجراجویی جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه‌های هنگفت رژیم صهیونیستی در این مدت اذعان کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس به خیابان‌ها آمدند و پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بااین همه خسارت شما چرا برجها رو نشانه نرفتین چرا مراکز حساس اقتصادی ونظامی و.... نابود نکردین ای همه خسارت این چه پیروزی هست ؟ باید شدیدا مقابله میکردین

 • وحید
  ۰ ۰

  به جهنم که تخریب شد... بما چه مربوط

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جنگ میکنن باید هم این شرایطشو هم قبول کنن

 • گشتاسب
  ۰ ۰

  درگیری بی هدف و بی منتج فقط آلام مردم فلسطین زیاد میکند ننگ و مرگ بر حامیان این جنگ عقیم و بی نتیجه