کد خبر 528990

سرنوشت نامعلوم میلیون‌ها دلار در دولت احمدی نژاد؛

کدام مسئولان کشور جزیره خریده اند؟!

وزیر کشور دولت اصلاحات می گوید: احمدی‌نژاد در آخرین اظهاراتش گفته است مسئولان در خارج از کشور جزیره‌ای خریداری کردند. اگر هر شخص دیگری، این سخن را می‌گفت دادستان کل، دستگاه قضایی، دستگاه سپاه یا اطلاعات لحظه‌ای درنگ نمی‌کردند و با آن شخص برخورد می‌کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، سید عبدالواحد موسوی لاری از اعضای مجمع روحانیون مبارز به تحرکات این روزهای احمدی نژاد اشاره کرد و گفت: مماشات با احمدی نژاد به چه دلیل است؟

وی افزود: سرنوشت میلیون‌ها دلار در دولت او مشخص نیست چه شده حالا هم طلبکار است.

بخش هایی از این گفتگو را بخوانید؛

*احمدی نژاد این روزها قدرت جریان سازی سومی در کشور را دارد؟

آقای احمدی نژاد یک سوال بزرگ در برابر حکومت به معنای عام آن است مبنی بر این که مماشاتی که با آقای احمدی‌نژاد صورت می‌گیرد به چه دلیل است؟ آقای احمدی‌نژاد در آخرین اظهاراتش یک نکته مطرح کرد و گفته است مسئولان در خارج از کشور جزیره‌ای خریداری کردند که اگر غلیان احساسات مردم رخ دهد فرار کنند و به آنجا بروند. اگر هر شخص دیگری، این سخن را می‌گفت دادستان کل، دستگاه قضایی، دستگاه سپاه یا اطلاعات لحظه‌ای درنگ نمی‌کردند و با آن شخص برخورد می‌کردند.

کدام مسئولان رفته اند و جزیره خریده اند؟

بنابراین این اظهارات آقای احمدی نژاد، اگر ریشه و اساسی دارد مسئولان توضیح بدهند کسانی که رفتند جزیره خریدند چه کسانی بودند به چه دلیل خریدند و با اجازه چه کسی خریدند؟ آن هم اگر حرفش پایه و اساسی دارد که قطعا دارد. اگر سخنانش اساسی ندارد بزرگترین تردید در شایستگی این حکومت است که توسط آقای احمدی نژاد به آن دامن زده می‌شود. چرا  با او برخورد نمی‌کنند؟ آقای احمدی نژاد یک سری مسائل در راستای همنوایی با گروه های آن سوی مرزها مطرح می‌کند تا عده‌ای را به سمت خود جذب کند.

ممکن است عده‌ای ناراضی باشند و فکر کنند این اظهارات آقای احمدی نژاد می‌تواند مبنایی داشته باشد. آقای احمدی نژاد در دوره ۸ ساله خودش در کجا با مردم بوده و کارهایی که به نفع جامعه بوده را دنبال کرده که موانعی داشته باشد. اگر ۱۱ روز به دلیل برکنار کردن وزیر اطلاعات قهر کرده و رفته خانه اش نشسته، دغدغه اش مردم نبوده بلکه دغدغه‌های دیگری داشته است در واقع بر سر اینکه می گفت فلانی باشد و دیگری می گفت فلانی باشد دعوایی رخ داده است.

 البته آقای احمدی نژاد در پایان اظهاراتش همواره از آقای رییسی دفاع می‌کند حال ممکن است به دلیل نگرانی‌هایی است که از اظهاراتش دارد یا دلایل دیگری. درباره آقای احمدی نژاد، یک اشتباه بزرگ در دوره آقای روحانی رخ داد مبنی بر اینکه وضعیت دولتش را تشریح نکرد و نگفت ما در سیاست خارجی، مناسبات داخلی، اقتصادی و مباحث امنیتی در فلان سطح هستیم و مشخصات دولتی که از احمدی نژاد تحویل گرفتیم با این مشخصات است. این اشتباه بود و معرفی نکرد. وگرنه آقای احمدی نژاد که طرف بدهکار است خود را در جایگاه طلبکار نشان می‌دهد.

سرنوشت میلیون‌ها دلار در دولت او مشخص نیست چه شده حالا هم طلبکار است. یکی از همکاران احمدی نژاد می‌گفت ما قیمت نفت را ۱۰۰ دلار حفظ کردیم. در حالی که قیمت بین‌المللی نفت افزایش پیدا کرده بود. با این حال این همه دلار به دست آوردید الان کجاست؟! به چه چیزی تبدیل شد؟ ۷۰۰، ۸۰۰، حداقل ۵۰۰ میلیون دلار تبدیل به چه چیزی شد؟ آن ندانم کاری‌هایی که در جریان توزیع این پول در بین افراد صورت گرفت چه کسی باید پاسخگو باشد. هیچ گاه دستگاه مسئول از احمدی نژاد نخواستند پاسخگوی این مسائل باشد.

اظهاراتی که احمدی نژاد مطرح می‌کند به معنای جریان سوم نیست. وقتی احمدی نژاد این اظهارات را مطرح می‌کند حمایت جریان اصولگرایی را هم دارد یعنی به عنوان مثال یک نیم نگاهی به آقای رییسی دارد. تصورش بر این است که ممکن است رییسی بیاید و باید حمایت او را داشته باشد. بنابراین ایرادی ندارد جریان سالم سومی در میانه درگیری‌های اصلاح طلب و اصولگرا بیاید و با مردم حرکت کند. بسیار خوب است. بنده فکر نمی کنم کسانی که کارنامه درخشانی چون احمدی نژاد دارند بتوانند چنین جریانی شکل دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۶۰ ۷

  شکی نیست که همه ی مسئولین دزدند

 • ناشناس
  ۵ ۲۵

  اکثر جاهای دنیا پول ثروت های طبیعی حیف و میل میشه پس خیلی نباید رویایی فکر کرد.

 • بهلول
  ۲۳ ۱

  خبر نگار انگلیسی پرسید این پولها را چرا در بانک سویس گذاشتید .گفتند وقتیکه اسلام درخطر افتاد احمدی درست گفته یادش رفته از هواپیما پولها حرفی بزنه

 • شهروند
  ۲۴ ۱

  ابن سوال بهتره از برادر انگلیس بپرسید.شماها خیلی دیر اخبار به دستتان میرسد این خبر مربوط به سیسال پیشه.

 • ناشناس
  ۳۷ ۵

  چون حقیقت رو میگه و در حلقه قدرت خانوادگی ایران نه اسلامی قرار نداره همه افتادید دنبالش

 • ناشناس
  ۲۲ ۲

  کدام مسولین جزیره خریدند؟ چینی ها!

 • ناشناس
  ۳۳ ۶

  قسمتی از درآمد نفت که میفرمایید صرف خرید سهام خودروسازی آلمان برای مجتبی شده چطور میخواهید احمدی را بازخواست کنید افشاگری میکند و واویلا

 • شاهین
  ۲۹ ۹

  عجب حافظه کندی دارداین........روحانی و جهانگیری چه چیزی مانده که به احمدینژاد وصل نکنن

 • احمدی
  ۱۲ ۱۹

  احمدی نژاد بیاید افرادی مثل رحیم مشایی نیز زیاد خواهد شد .در طول 8سال چه گلی به سر کشور زد

 • ناشناس
  ۴۰ ۵

  جزيره خريدند ؟ من که باور نمي کنم ؛ مسولان ما همه پاک دستند ؛ اصلا اعتنايي به مال دنيا نمي کنند ؛ همه براي رضاي خدا کار مي کنند ؛ بر سر سفره هايشان غير از نان و نمک و املت و شير چيزي يافت نمي شود ؛ همگي يا ماشين ندارند يا پرايد دارند ؛ همگي مستاجرند ؛ تاريخ دنيا چنين مسوولاني سراغ ندارد .

 • ناشناس
  ۷ ۳

  ان کسانی که زود برافروخته میشوند

 • ناشناس
  ۳۳ ۳

  حالا بر فرض اینکه همه حرفای شما صحت داشته باشد شما به نفع چه کسی این حرفا رو می زنید آقای لاری . اگه راست میگویید چرا همان زمانی که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور بودند این حرفارو نمیزدید. چرا همه هر حرفی دارند زمان انتخابات بیان می کنند. همه این حرفای شما به این دلیل است که مردم را پای صندوق رای بکشانید.

 • علی
  ۱۵ ۱۳

  با سلام احمدی نژاد طی هشت سال ریاست جمهوری کشور بین 800 تا 1200 میلیارد درآمد ارزی از بخش نفت،تجارت،غیر نفتی،مالیات و...داشته کسی نیست بگوید که کجا هزینه شده و....احمدی‌نژاد فتنه گذشته،حال و آینده

 • ناشناس
  ۲۲ ۲

  میخواهیم به یکی رای بدیم می بینیم اوضاعش بدتر از قمر در عقربه
  اصلا یکی کاندید به که در 40سال اخیر هیچ منسبی نداشته باشه تا ببینیم اون چکار میکنه

 • ناشناس
  ۵ ۰

  باشه صحیح است
  که قبلا نوشته بودم به که حرف ش را جا انداخته بودم

  ببخشید

 • ناشناس
  ۱۲ ۳

  از احمدی نژاد بپرسید 18 تن طلایی که سال 88 به ترکیه فرستاد چی شد؟ راستی دکل پیدا شد؟

 • email@gmail.com
  ۱۵ ۰

  دلیل واقعیت داشتن این حرف مشخصه !!! چون هیییییییچکدام از حضرات آیات ریز و درشت نظام مقدس حاضر نیستند از اریکه قدرت پایین بیایند و به نیروهای جوانتر مجال کار بدهند و با اینکه بی عرضه گی همه حضرات آیات مشخص شده بازهم در راس قدرت قرار می گیرند!!!

 • آشنا
  ۱۰ ۱

  حالا مگر چطور شده خریدند که خریدند دارندگی و برازندگی من هم نیم متر زمین در کویر لوت خریدم دیگر اینقدر حسادت ندارد

 • h
  ۴ ۱۴

  واقعا جای سواله واسه من چرا اجازه میدن احمدی نژاد هر چی دلش بخواد بگه چرا کسی جلوش رو نمیگیره یک عده مردم فکر میکنن هر چی احمدی نژاد میگه راسته

 • ناصر
  ۱۴ ۱

  شماها كاشكى باپول مردم ايران كه غارت كردين ميشد چنتا كشور خريد ولا احمدى نژاد كم گفته شما مخالف احمدى نژاد نيستيد بلكه مخالف مردم هستيد چه بلاهائيكه سر مردم نياورديد

 • افشین
  ۲ ۸

  افسوس که این سخنان و تحلیل های درست در مورد احمدی نژاد را از دهان اصلاحطلبان میشنویم که خودشان مسبب تمام اوضاع اسفناک مملکت هستند.بله آقای به اصطلاح روشنفکر.تمام این مسائل را اهل تعقل و اندیشه میدانند که احمدی نژاد مانند سران اصلاحات فتنه گر و عوامفریب است اما این موضوع سبب پاک شدن گند و افتضاح شماها نمیشود

 • ناشناس
  ۱۰ ۳

  آقا دقت کردین احمدی نژاد از همه شون آتو داره. نقاط ضعف همه شونو میدونه. خودشم که پاک پاکه... زنده باد دولت بهار...

 • احد
  ۱۳ ۱

  تانباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

 • ناشناس
  ۱۰ ۲

  خودشما‌وامسال‌شما‌که‌چهل‌سال‌است‌این‌کشور‌را‌به‌تارج‌میبرید
  الان‌که‌دزدیتان‌ایان‌شده‌همه‌شما‌داریدتقلا‌میکنید،مبدا،بیشتر
  این‌دزدی‌اشکار‌شود،ونابودتان‌کند

 • حمید
  ۷ ۲

  شما اول تکلیف دارایتان مشخص کن بعد بیا از بقیه بگو دانشگاه بنیاد راستی فرزندانتان کجای دنیا ین

 • مهدی
  ۹ ۱

  بسیاری ازمقامات درجزیره نخل امارات ملک خریدن!تانباشدچیزکی مردم نگویندچیزها!!!

 • حسین
  ۸ ۰

  اظهارات بخشی از متن (ممکن است عده‌ای ناراضی باشند) همه ناراضی هستند سر عین کیک کردی تو برف خبر از دل و بدبختی مردم نداری،زود خودتون بیاد، تا مردم بیشتر از این عصبانی نشدند

 • ناشناس
  ۴ ۴

  خدایی یکی هم ک بفکر قشر ضعیفه شما نمیزارید ..چون دروغگو نیست ادم بدیه .

 • ناشناس
  ۱۵ ۰

  کشوری که طایفه ای اداره شود و قانونی برای مقامات اعمال نشود از این هم بدتر خواهد شد