کد خبر 525914

دعوت جمعیت رهپویان از رییسی برای حضور در انتخابات۱۴۰۰

سخنگوی جمعیت رهپویان گفت: این جمعیت از شورای ائتلاف می‌خواهد تا زمینه را برای نامزدی جناب سید ابراهیم رییسی فراهم و از ایشان دعوت به حضور نماید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  تسنیم، کاظمی سخنگوی جمعیت رهپویان  اظهار داشت: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری1400، جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با رصد شرایط خطیر کشور و بررسی نامزدهای بالقوه دارای حداقل ویژگی‌های ضروری، مواردی را به عنوان معیار حمایت از نامزدهای احتمالی مد نظر قرار داده است.

وی افزود: نخستین موضوع اهمیت راهبرد "مشارکت حداکثری" است. مشارکت حداکثری نه تنها یک سیاست اعلامی که یک ضرورت اساسی برای تقویت جمهوری اسلامی و جریان اصیل انقلابی تلقی می‌شود. حتی از منظر تاکتیکی و رقابت سیاسی نیز در شرایطی که جریان غربگرای حاکم بر قوه مجریه در پایین‌ترین سطح محبوبیت در تمام ادوار مشابه قرار دارد، رای بیشتر مردم قطعاً به سبد نامزد نهایی جبهه انقلاب ریخته خواهد شد و رییس جمهور با نصاب آرای بیشتر، قطعاً از قدرت بیشتری برای اداره کشور برخوردار خواهد بود.

کاظمی خاطرنشان کرد: امکان ایجاد وحدت، اجماع و انسجام در بدنه نیروهای انقلاب و در نتیجه بالا بردن احتمال پیروزی در انتخابات ضرورتی بسیار مهم برای جریان انقلابی است. جریان رقیب قطعا از تشتت و چندصدایی ما استقبال می‌کند تا با رای حداقلی، دولت سیزدهم را تشکیل دهد. بنابراین تلاش برای به میدان آوردن گزینه‌ای که بتواند چنین اجماعی ایجاد کند ضروری تلقی می‌شود.

سخنگوی جمعیت رهپویان عنوان کرد: پس از ایجاد اجماع در راس و بدنه نیروهای انقلاب، تدبیر برای ساماندهی یک رقابت مومنانه با حداکثر توان، راه‌اندازی کمپین موثر و راهبری "عملیات انتخاباتی" به قصد پیروزی در انتخابات 28 خرداد، ضرورت سوم از نگاه جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی است. به همین جهت نیازمند حضور نامزدی با احتمال رای‌آوری می‌باشیم.

وی تصریح کرد: پس از پیروزی در انتخابات، ضرورت تشکیل یک دولت جامع، قوی، جوان، کارآمد، انقلابی، تحولخواه، عدالت طلب و فسادستیز وجود دارد. این مهم اولاً نیازمند انسجام حداکثری در انتخابات میان جریان‌های انقلابی دارد و ثانیاً نیازمند فردی است که خود به چنین ویژگی‌هایی علاقمند و معتقد باشد.

حجت‌الاسلام کاظمی تاکید کرد: جریان انقلابی نیازمند حضور نامزدی است که اولاً اجماع‌ساز، رای‌آور و دارای محبوبیت میان مردم باشد و ثانیاً بتواند دولتی فسادستیز، کارآمد و انقلابی را متشکل از تمام توان جریان‌های مختلف انقلابی تشکیل دهد. جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی پس از بررسی این موارد و تطبیق آن با نامزدهای احتمالی موجود بر آن شد تا از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بخواهد زمینه را برای نامزدی جناب سید ابراهیم رییسی فراهم و از ایشان دعوت به حضور نماید.

وی همچنین گفت: سوابق آقای رییسی در قوه قضائیه که تصویری تحول‌آفرین و موفق از مدیریت انقلابی به جای گذاشته است نیاز جریان انقلابی در انتخابات پیش‌رو است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر