کد خبر 525479

پس لرزه اشعار توهین آمیز مداح معروف علیه ظریف در شب قدر

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حمله به ظریف با اشعار مذهبی و در لیالی قدر گناه کبیره است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از برنا، «فاضل میبدی»، عضو مجمع محققین حوزه علمیه قم، در رابطه با شعرخوانی محمود کریمی در شب قدر و توهین به وزیر امورخارجه ‌گفت: یکی از علل دین گریزی در جامعه این است که دین تبدیل به یک ابزار شده تا افراد مقاصد گروهی و جناحی خود را دنبال کنند، این مساله مهمی است که به آن توجهی نمی‌شود. برخی از مداحان که سوادی از اسلام ندارند و چیزی از قرآن نمی دانند، برای دنبال کردن اهداف و مقاصد سیاسی و اقتصادی خود مقدسات دین را ابزاری برای مبارزه‌ با کسی که در اردوگاه حزبی آنها نیست قرار می دهند. 

او ادامه داد: اخیرا دیدم یکی از مداحان در هجویاتی که سروده است وزیر امور خارجه را مورد حمله قرار داده است، همه می دانند که تاثیر و خدمت ظریف چندین برابر بیشتر از چنین افرادی است، وزن ظریف کجا و این افراد کجا؟ بسیار باعث تأسف است که یک فرد برای فریب مردم به یک انسان بزرگ و خدمتگزار حمله می کند. اینکه نشر مصاحبه ظریف به مذاق برخی خوش نیاید را حق می دهم اما حمله به ظریف با اشعار مذهبی و در لیالی قدر گناه کبیره است. تعجب می کنم از مسئولین که هیچ برخوردی با این افراد نمی کنند. جوان مذهبی که به این اشعار گوش می دهد چه توقعی از او می رود که دین دار باشد؟!

میبدی بیان کرد: اگر از لحاظ تفکر سیاسی مخالفتی دارند بروند مقاله بنویسند و فرد و مسئول مربوطه را نقد کنند، اما سرودن اشعار هجویات و جمع کردن مردم، توهین به مقدسات است. افرادی که چنین شعر خوانی هایی می کنند و یا اشعار این چنین را می سرایند هدایت شده هستند و ممکن است یکی از اهدافشان علاوه بر حمله به یک مسئول آبرو بردن از دین باشد. از زمانی که قائم مقام فراهانی، امیر کبیر و... ، این خدمتگزاران بزرگ کشور پا در اصلاحات گذاشتند دینداران متعصبی که از دین چیزی نمی‌دانند تحت عنوان محافل مذهبی علیه آنها قیام کردند متاسفانه عده ای از مردم هم به دنبال این افراد هستند. جرم این فرد و زشت کاری این فرد صد برابر فردی است می خواهد با بی حجابی خودنمایی کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حمید
  ۰ ۱

  خدمت گراز!

 • ناشناس
  ۳ ۴

  چرا هیچ نهادی به جرم آشکار و غیر قابل ظریف رسیدگی نمی نماید؟؟؟!!!

 • ناشناس
  ۲ ۱

  شمابفرماییداقدام کنید

 • ابراهیم
  ۱ ۱

  والا ما هر چی گوش کردیم توهینی نداشت

 • ناشناس
  ۰ ۱

  حمله به مسئول؟؟؟
  شما بفرمایید کمی از خدمات جناب ظریف را اعلام کنید!!!

 • صاحبعلی قنبری
  ۰ ۰

  سلام ظریف هیج جرمی مرتکب نشده همه جوهر میشه تفسیر به رای کرد

 • حقجو
  ۰ ۱

  مردم خدمتگزار به عاشقان آمریکا یا مردم ایران. بساط فریبکاری را جمع کنید! هر عملی عکس العملی دارد. شما به حاج قاسم حمله ناجوانمردانه کردید، او هم چند کلمه ای دلش را خالی کرد. بدانید که ظلمی که کردید هرگز قابل بخشش نیست! چوبش از جانب خدا خواهید خورد!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حیف نیست نام بزرگانی مانند امیر کبیر را د رچنین مقاله ای می آورید
  ایشون سیاستمدار هستند و سیاستمداران قبلا یاد میگیرند چه حرفایی رو بزنند و چه حرفایی رو نزنند ولی .............

 • بهمن
  ۲ ۱

  چرا هیچ کس به جرم علنی ظریف رسیدگی نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟