کد خبر 534587

تبلیغات قانونی نامزدهای شورای شهر و روستا از کی آغاز می‌ شود؟

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه شهرستان کرج گفت: تبلیغات قانونی نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از بیستم خردادماه آغاز می‌شود و هر گونه تبلیغات قبل از این تاریخ به عنوان تبلیغ زودهنگام تلقی شده و تخلف است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایسنا، غفور قاسم پور پس از اعلام اسامی نامزدهای انتخابات  اسلامی شهر و روستا تبلیغات زودهنگام نامزدها را خلاف قانون اعلام کرد و با اشاره به وضعیت تولید محتوا در فضای مجازی و تبلیغات پیش از موعد خاطرنشان کرد: آغاز زمان تبلیغات و رقابت نامزدهای متقاضی ورود به پارلمان شهری از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۰ خردادماه خواهد بود اما شمار قابل توجهی بدون توجه به این مهم تبلیغات خود را صفحات شخصی و فضای مجازی آغاز نموده اند.

وی افزود: طبق قانون تمامی فعالیت‌های نامزدها رصد می‌شود و تبلیغات زودهنگام در این رابطه نیز تخلف محسوب شده و برابر قوانین پیگیری خواهد شد.

فرماندار کرج در ادامه از برگزاری نشست‌های توجیهی با نامزدها پیرامون اجرای قانونی فرایند تبلیغات و رعایت موازین تعریف شده خبر داد و گفت: پیش از زمان شروع تبلیغات، این جلسات در شهرهای اقماری کرج برگزار می‌شود.   

قاسم پور افزود: دستور العمل و بایدها و نبایدهای تبلیغاتی به انضمام شیوه نامه های بهداشتی در این جلسات برای نامزدهای شورای شهر در شهرهای کرج تشریح و تبیین خواهد شد.

تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت یک هفته خواهد بود و ۲۶ خردادماه نیز پایان زمان قانونی آن خواهد یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر