کد خبر 533803

واعظی پس از پایان مناظره تلویزیونی نامزدها؛

در اولین مناظره تلویزیونی شاهد سیاه نمایی درباره شرایط کشور بودیم

رییس دفتر رییس جمهور در نامه ای به وزیر کشور به عنوان رییس کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، بر ضرورت تعیین وقتی مناسب در برنامه مناظره دوم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی برای پاسخگویی به اتهامات مطرح شده از سوی برخی نامزدها علیه دولت در نخستین مناظره زنده تلویزیونی، تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمود واعظی در این نامه خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی، تاکید کرده است : با توجه به طرح اتهامات، نسبت های ناروا، تحریف اطلاعات و ارائه آمار غلط  و سیاه نمایی از وضعیت کشور و اظهارات خلاف واقع و غیر منصفانه علیه دولت تدبیر و امید از سوی برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره زنده تلویزیونی امروز ،ضمن بررسی این موضع از سوی کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ، طبق قانون می بایست با در نظر گرفتن  فرصتی مناسب در  برنامه مناظره دوم  داوطلبان و پیش از آغاز مناظره و سخنان آنان ، امکان پاسخگویی به این اتهامات در رسانه ملی فراهم شود.

در نامه رییس دفتر رییس جمهور به وزیر کشور تاکید شده است، متاسفانه در مناظره اول شاهد سیاه نمایی ها در مورد شرایط کشور و بیان اظهارات بعضا غیرمنصفانه از سوی برخی نامزدها علیه دولت و انتصاب مشکلات ناشی از جنگ اقتصادی ۳.۵ ساله و شیوع ویروس کرونا به آنچه "ناکارآمدی دولت" خوانده شده، بودیم که ضروری است برای روشن شدن افکار عمومی و پاسخ به اتهامات و ابهامات مطرح شده، پاسخ ها و دفاعیات دولت در مناسبت ترین و سریع ترین زمان ممکن به اطلاع مردم شریف کشور رسانده شود.

نخستین مناظره انتخاباتی ۷ نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر یکشنبه به صورت زنده از رسانه ملی پخش شد که در این مناظره انتخاباتی، برخی از نامزدها به طرح اتهامات و ادعاهایی علیه دولت یازدهم و دوازدهم و رییس این دولت پرداختند.

این کمیسیون موظف است طبق ماده ۶۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری، اگر ضمن برنامه زنده "مناظره" هر یک از نامزدها درخصوص سایر نامزدها یا دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی، مطالب توهین آمیز یا هتک حرمت و یا مطالب مغایر با قوانین رسمی کشور، بیان کند، به میزان مناسب، زمان برای پاسخگویی در نظر گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • شکوهی
  ۱ ۰

  همتی در مناظره اول ثابت کرد مثل روحانی آدم کذاب و دروغگو و هتاکیه!!

 • حسین
  ۰ ۰

  بیچاره مردم ایران که اینها میخواهند رئیس جمهور همین مردم شوند ازهرطرف به جمهوری اسلامی ایران داره حمله میشه. عده ایی هم برا رسیدن به این پست و مقام بد‌ون اینکه راهکار واقعی ارائه دهنددارن زیاد رو براهم میکشند

 • حسین
  ۱ ۰

  کدام سیاه نمایی مگر کور هستید وضع مردم را نمی بینید