کد خبر 533345

عضو جبهه ایستادگی مطرح کرد؛

۲ رقیب جدی رییسی در انتخابات ۱۴۰۰

کنعانی مقدم گفت: اگر شرایط دوقطبی اتفاق بیفتد میان آقای رییسی با هر کاندیدای دیگری، ممکن است ایشان رأی نیاورد. مگر اینکه یک اجماعی روی ایشان انجام شود که تا این لحظه که من می‌بینم به نظر می‌رسد نامزدهای انتخاباتی هیچکدام حاضر نیستند میدان رقابت را به نفع آقای ریسی ترک کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، حسین کنعانی‌مقدم عضو جبهه ایستادگی، درخصوص موضع این جبهه سیاسی پیرامون اعلام حمایت از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: اگر شورای وحدت و شورای ائتلاف نخواهند از آقای رضایی حمایت کنند، جبهه ایستادگی در انتخابات پیش‌رو از آقای رضایی حمایت خواهد کرد. مگر اینکه ایشان بخواهد انصراف دهد که بعید می‌دانم و این غیرممکن است.

این فعال سیاسی اصولگرا درخصوص بازتاب شکست احتمالی رییسی در انتخابات و بازگشت او به قوه قضائیه، بیان داشت: به هر حال رییس قوه قضائیه مسئولیت‌هایی در رابطه با بحث انتخابات دارد از باب مقابله با جرائم انتخاباتی و همچنین ایجاد فضای امن برای برگزاری انتخابات یا اگر خدای نکرده اقدامات ضدامنیتی شکل بگیرد که باید با مجرمین برخورد کند؛ خب بهتر بود که آقای رییسی ورود نمی‌کرد به این کار، در عین حال به نظر می‌رسد ایشان اگر رای نیاورد موقعیت‌های برتری را از دست خواهد داد اما برگشت ایشان به قوه قضائیه منعی ندارد.

کنعانی.مقدم در پاسخ به سوالی درخصوص پیش.بینی از نتیجه انتخابات پیش رو به انتخابات سال ۸۴ اشاره و تصریح کرد: احساس می‌کنم سیکل انتخابات ۸۴ مبنی بر به دور دوم رفتن آن تکرار شود، در آن دوره آقای هاشمی و احمدی‌نژاد با هم به دور دوم رفتند و علیرغم اینکه در آن زمان مرحله اول آقای هاشمی بیشتر از احمدی‌نژاد رای آورد، اما وقتی به دور دوم رفتند کسانی که نمی‌خواستند به آقای هاشمی رای بدهند آمدند به احمدی.نژاد رای دادند و او رای آورد. یعنی آراء منفی و مخالفی که وجود دارد، اگر شرایط دوقطبی اتفاق بیفتد میان آقای رییسی با هر کاندیدای دیگری، ممکن است ایشان رأی نیاورد. مگر اینکه یک اجماعی روی ایشان انجام شود که تا این لحظه که من می‌بینم به نظر می‌رسد نامزدهای انتخاباتی هیچکدام حاضر نیستند میدان رقابت را به نفع آقای رییسی ترک کنند.

وی در پایان درباره دوقطبی احتمالی میان رییسی و سایر کاندیداها، ابراز داشت: به نظر می‌رسد که میان آقای رضایی با آقای رییسی و یا آقای همتی با آقای رییسی چنین دو قطبی شکل بگیرد که در هر دو حالت اگر این اتفاق رخ بدهد به نظر می‌رسد که آقای رییسی شانس کمتری برای رأی خواهند داشت چرا که در آن شرایط همه آراء خاکستری و خاموش هم به سمت فردی که در مقابل ایشان حضور دارد، خواهد رفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    الکی میگه

  • ج ف بسیجی
    ۱ ۰

    من شاگرد اقتصاد خرد استاد رضایی در دانشگاه تهران بودم ایشان دلسوز متخصص پاکدشت هستند