کد خبر 531927

همتی: در دولتم تورم ۸ تا ۱۲درصد و رشد اقتصادی حداقل ۵ درصد خواهد بود.

عبدالناصر همتی گفت: عوامل سیاسی و نظرات سیاسی بر نظرات فنی حاکم شده است. یکی از دلایلی که من به این نتیجه رسیدم که در رقابت انتخاباتی وارد شود همین است که فن سالاری را در تنظیم و اجرای بودجه حاکم بکنیم.

همتی گفت:  در دولتم تورم 8 تا 12درصد و رشد اقتصادی حداقل 5 درصد خواهد بود.عوامل سیاسی و نظرات سیاسی بر نظرات فنی حاکم شده است. یکی از دلایلی که من به این نتیجه رسیدم که در رقابت انتخاباتی وارد شود همین است که فن سالاری را در تنظیم و اجرای بودجه حاکم بکنیم.مادر همه مشکلات ما، بودجه سالانه است.  بودجه ما نسبت به سال گذشته تقریبا 100 درصد افزایش پیدا کرد. این 100 درصد افزایش پیدا کند منابع آن از کجا می آید؟ نتیجه این سلطه مالی بر سیاست های پولی است که تمام سیاست های بانک مرکزی را خنثی می کند و این یعنی تداوم روند تورم های گذشته.

 ما تورم را با هدف 8 تا 12 درصد پیش بینی می کنیم که ان شاء الله بتوانیم تحقق ببخشیم و رشد اقتصادی حداقل 5 درصد. من فکر می کنم بر اساس برنامه بلند مدت باید بشود 8 درصد ولی با توجه به مشکلاتی که تحریم ایجاد کرده و کمبودهایی که در سرمایه گذاری ها داشتیم، من با احتیاط می گویم حداقل 5 درصد میانگین رشد 4 سال آینده را باید در اقتصاد شاهد باشیم.

حجم ویدیو: 3.71M | مدت زمان ویدیو: 00:02:05
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همتی توعرضه نداری هیچ کاری کنی اینقدردروغ به ملت نده شماباعث بانی تورمی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  نامزد باید طوری وعده بده که خودش هم باورش بشه ولی آخر دوره کلا یادش بره اصلا چیا گفته.
  به نظر می رسه که ایشون تسلط و تجربه کافی در این زمینه دارند مخصوصا در مورد وعده تورم هدف 22 درصد و بعد فراموشی کلی در این زمینه.

پربازدیدترین ویدیو ها