کد خبر 531450

وعده محسن رضایی درباره افزایش یارانه ها

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: چیزی حدود ۳۵۰ هزار تومان یارانه پرداخت خواهیم کرد که با ۹۱ هزار تومان یارانه فعلی، ۴۵۰ هزار تومان یارانه نقدی می‌دهیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم پس از ضبط برنامه رادیویی در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه‌های خود، گفت: اولین مساله‌ای که در دولت من به آن توجه خواهد شد، ساماندهی یارانه‌های پنهان در کشور است.

وی تاکید کرد: بنزین و گازوئیل به قیمت واقعی خودش به دهک ثروتمند و به دهک‌های ۹ گانه دیگر نیز به صورت ترجیحی فروخته می‌شود. در نتیجه این اقدام، ما ۴ میلیارد دلار صرفه‌جویی خواهیم داشت و می‌توانیم به ۴۰ میلیون نفر ۱۷۸ هزار تومان یارانه بپردازیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: ۴ میلیارد دلار دیگر را نیز در نهاده‌های دامی و اساسی صرفه‌جویی خواهیم کرد که از این میزان صرفه‌جویی، چیزی حدود ۳۵۰ هزار تومان یارانه پرداخت خواهیم کرد که با ۹۱ هزار تومان یارانه فعلی، ۴۵۰ هزار تومان یارانه نقدی می‌دهیم.

رضایی گفت: این اقدام به گونه‌ای انجام خواهد شد که قیمت‌ها تغییر اساسی نکند و با کمبود بودجه هم مواجه نشویم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بهنام
  ۱ ۰

  وعده نیست حقیقته چون قبلا در 8 سال جنگ ثابت کرده درود بر رضایی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بااین یارانه مردم فقیرترمیشن هیچ استعداد دیگه ای نداریدمثلا ایجادشغل برای جوانان کارکنن درامدداشته باشن یامثلا ارزونی کالا ها تورم وبیاریدپایین الان مهم ترین دغدغه مردم گرونیه مسکن- وخودرو-لوازم خونه -خوراک وپوشاک شماماهی ۵میلیون یارانه هم بدیدبااین وضع موجودچیزی عوض نمیشه فقط تورم بالاترمیره یه کم ازمغززنگ زدهتون استفاده کنیداکبند نگه داشتیداول گرونی ومهارکنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای دکتر رضایی لطفا حل مشکلات جوانان را در اولویت برنامه هایتان قرار دهید، بیکاری جوانان معضل بزرگی شده که امکان ازدواج را بسیار محدود‌کرده است، نیمی از جوانان کشور (پسران) با سربازی اجباری، امکان اشتغال بموقع و ازدواج بموقع را از دست میدهند. لطفا اجبارزدایی از سربازی را در اولویت برنامه هایتان قرار دهید.

 • بهروز
  ۰ ۰

  سلام رای ما دکتر رضایی