کد خبر 530991

بیانیه مهم جبهه اصلاحات ایران در اعتراض به رد صلاحیت ها

جبهه اصلاحات ایران در اعتراض به رد صلاحیت‌ها در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، متن بیانیه مهم جبهه اصلاحات ایران در اعتراض به رد صلاحیت‌ها به شرح زیر است؛

به نام خدا
ملت بزرگ ایران
جبهه اصلاحات ایران، تمام تلاش خود را بکار گرفت تا انتخاباتی پرشور و مشارکتی و با حضور نمایندگان همه جریان‌ها و اقشار مختلف برگزار گردد و زمینه برای حل مشکلات اساسی کشور و وضعیت ناگوار اقتصادی و معیشت مردم فراهم شود. اما فرآیندی که در جریان رسیدگی به صلاحیت ها اتفاق افتاد، ضربه‌ شدیدی بر اعتماد و امید مردم برای اصلاح امور از طریق انتخابات و صندوق رای زد. 
شورای نگهبان در اقدامی از پیش زمینه سازی شده نمایندگان همه جریان‌های سیاسی مختلف کشور را به غیر از یک جریان مشخص حذف کرد. اعضای مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران، نه نفر را برای نامزدی در انتخابات پیشنهاد کرده و به دنبال انتخاب یک نامزد واحد از میان آنها بودند. اما با رد صلاحیت همه آنها، اینک جبهه نامزدی برای معرفی به مردم ندارد. 
این اقدام از نظر ما فقط به معنای حذف اصلاح طلبان نیست، بلکه پیام اصلی آن حذف مردم از فرآیند تصمیم گیری در امور کشور است. اصلاح طلبان با معرفی طیف گسترده‌ای از افراد و گرایشها کوشیدند تا از هرگونه تنش در جریان انتخابات جلوگیری کنند اما مشخص شد که گروهی مصرانه می خواهند کاری کنند که شما مردم و صاحبان سلائق مختلف سیاسی در انتخابات شرکت نکنید و انتخابات با حضور حداقلی شرکت کنندگان و  یک سلیقه خاص برگزار شود. این گزارش را به مردم بزرگ ایران می دهیم تابه عنوان مالکان اصلی کشور، در جریان تلاش های ما وتخریب های دیگران باشند.
 جبهه اصلاحات ایران
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۳ ۱

    برو دروغگو همه تون فکر خودتون هستید

  • ناشناس
    ۴ ۱

    فعلا که شما مملکت رو تخریب کردین تا دیگران شمارو..در ضمن در جریان تلاشهای بی‌وقفه ی شما هستیم که همش برا پر کردن جیب خودتون بود تا مردم .الآنم دلتون به حال مردم نمیسوزه از جای دیگه میسوزین