کد خبر 356971

عکسی خاطره‌انگیز از ۴۷سال پیش

عکسی قدیمی و خاطره‌انگیز از پشت صحنه نمایش «بازی استریندبرگ» با بازی محمدعلی کشاورز و کارگردانی حمید سمندریان را ببینید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در سال‌های پیش از انقلاب، پلاتوها و سالن‌های دانشگاهی، شاهد اجراهای نمایش‌هایی بودند که با هنر استادان دانشکده‌های تهران روی صحنه می‌رفتند. 

یکی از این نمایش‌ها، «بازی استریندبرگ»، به نویسندگی فریدریش دورنمات و کارگردانی حمید سمندریان بود که در اوایل دهه ۵۰ خورشیدی (احتمالا ۱۳۵۱) در تالار مولوی دانشگاه تهران روی صحنه رفت. 

خسرو خورشیدی که چون حمید سمندریان از استادان سرشناس تئاتربود، در اجرای این نمایش همکاری داشت. در عکس زیر، محمدعلی کشاورز (بازیگر) زیر دست این استاد تئاتر در حال گریم شدن است.

5201023

خسرو خورشیدی در سال ۱۳۱۱ در همدان متولد شد و از نیمه دوم دهه ۴۰ خورشیدی، شروع به تدریس در دانشکده‌های هنرهای دراماتیک (دانشگاه هنر) و هنرهای زیبا (دانشگاه تهران) کرد. او از برجسته‌ترین طراحان صحنه، دکور و لباس در ایران است.

محمدعلی کشاورز، زاده سال ۱۳۰۹ در اصفهان، بازیگر پیشکسوتی است که حضوری پَر بار در تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران داشته است و نیازی به معرفی آثار ندارد. اسماعیل شنگله، رضا کیانیان و هما روستا از دیگر بازیگران نمایش «بازی استریندبرگ» در دهه ۵۰ بوده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر