ترافیک پرحجم و سنگین شبانه در محورهای هراز و کندوان

رییس پلیس راه مازندران با اشاره به تداوم ورود مسافران به این استان به ترتیب از ترافیک پرحجم و سنگین شبانه در محورهای هراز و کندوان در زمان حاضر خبر داد.

ترافیک پرحجم و سنگین شبانه در محورهای هراز و کندوان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ یدالله جهان‌تاب شامگاه پنجشنبه اظهار داشت: محور کندوان از شامگاه روز سه‌شنبه از سمت مرزن‌آباد به سمت کرج، به علت ترافیک فوق سنگین مسدود شده بود که در روز گذشته چهارشنبه این محور ۲ طرفه شد اما وضعیت ترافیک خودرویی در آن همچنان سنگین است.

به گفته وی، در ۲۴ ساعت اخیر گزارشی مبنی بر وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی در مسیر ارتباطی کندوان گزارش نشده است.

رییس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک در مسیر جنوب به شمال جاده کندوان در حدفاصل بیلقان تا سرودار و محدوده‌های آسارا و گرماب و همچنین مسیر شمال به جنوب این محور در محدوده‌های میانک، هزارچم، گرماب و آسارا را نیز در زمان حاضر سنگین و ترافیک محور هراز را هم پرحجم اعلام کرد.

جهان‌تاب با بیان اینکه محورهای شمالی به ویژه سوادکوه و کندوان با بارش خفیف باران و مه آلودگی همراه است، رعایت نکردن حق تقدم، صحبت کردن با تلفن همراه، سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و حرکت در شانه خاکی را از جمله تخلفات حادثه‌ساز عنوان کرد.

وی ادامه داد: پلیس به‌ شدت با این گونه تخلفات برخورد می‌کند و در صورت ثبت تخلف حادثه ساز، خودروی راننده متخلف ۷۲ ساعت به توقفگاه منتقل و برای گواهینامه راننده متخلف نیز نمره منفی درج خواهد شد.

جهان‌تاب با اشاره به تردد بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای ارتباطی استان از ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۰ مردادماه ۱۴۰۲ خاطرنشان کرد: تردد خودرو در ایام تابستان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه استان با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ و با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
ارسال نظر