ارزان ترین بلیت پرواز برای قطر چقدر است؟

مطابق با بررسی‌های انجام شده از سایت "قطر ایرویز"، پرواز یک طرفه از مبدأ تهران به مقصد دوحه در ۲۵ نوامبر، مصادف با دیدار تیم ملی ایران با ولز، با قیمت حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

ارزان ترین بلیت پرواز برای قطر چقدر است؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ در حالی قرار است از تاریخ ۳۰ آبان تا ۲۷ آذر سال جاری در کشور قطر برگزار شود که قیمت پکیج‌های ارائه شده برای علاقه‌مندان ایرانی جهت تماشای مسابقات این رویداد بین‌المللی بعضاً سنگین و غیرمنطقی است. در حال حاضر قیمت تورهای قابل عرضه برای شهروندان ایرانی چیزی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان برای تماشای یک یا دو دیدار از مجموع سه دیدار تیم ملی به فروش می‌رسد. ناگفته پیداست که هزینه‌های گزاف برای شرکت در این رویداد تا چه حد موجب بی‌میلی و انصراف طرفداران فوتبال ایران از حضور و تماشای مسابقات فوتبال شده است.

حرمت‌الله رفیعی؛ رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی، پیشتر نیز در این باره با اشاره به این موضوع که هرچند با توجه به مأموریت دفاتر خدمات مسافرتی این نهاد، از همان ابتدا وارد رایزنی با نهاد بین‌المللی Match Hospitalilty برای تهیه بلیت‌های خصوصی جام جهانی شد و توافقات اولیه خوبی نیز حاصل شد، گفت: اما در نهایت با دخالت‌های بی‌جا و زیاده‌خواهی برخی آژانس‌ها و همچنین با توجه به فضای رقابتی در این امر قیمت پکیج‌ها به ۲ تا ۲.۵ برابر قیمت توافق شده توسط کانون دفاتر به علاقه‌مندان عرضه شد.

به اعتقاد وی، برخی مداخلات به‌ویژه از سوی فدراسیون فوتبال باعث ایجاد بازار سیاه در فروش بلیت بازی‌ها و افزایش نرخ تورهای جام‌جهانی شده است.

اجرای سفرهای ارزان در ایام جام‌جهانی

در همین راستا و به منظور ایجاد شرایط تسهیل‌گری و تمهیدات حمایتی جهت شرکت هرچه بیشتر علاقه‌مندان و طرفداران تیم ملی ایران در این رویداد بین‌المللی، هفته گذشته جلسه مشترکی بین وزیر راه و شهرسازی کشورمان به همراه وزیر ورزش و جوانان، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت امور خارجه با وزیر راه قطر برگزار و توافقات مهمی نیز در خصوص پروازهای جام‌جهانی با مسئولان کشور قطر انجام شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این باره اظهار کرد: شرکت‌های ایران ایر و قطر ایرویز مسئولیت مستقیم دارند تا از ۲۸ آبان ماه تا پایان آذرماه در قالب پروازهایی که از قبل برنامه‌ریزی شده بود که حدود ۲۰ پرواز قطر ایرویز و ۱۳ پرواز ایران ایر داشت، این تعداد پرواز ارتقا یافته و مقرر شد تا ۸۴ پرواز به ایران ایر و ۱۹۸ پرواز به قطر ایرویز افزوده شود تا جمهوری اسلامی ایران بتواند تماشاگران را از شهرهای ایران به شهر دوحه جابه‌جا کند.

محمدی‌بخش همچنین ادامه داد: برای بازی‌های ایران که روزهای دوشنبه ۳۰ آبان، جمعه ۴ آذر و دوشنبه ۸ آذر است، به صورت ویژه برنامه‌ریزی شده تا بتوانیم تماشاگران را روزانه به دوحه جابه‌جا کنیم و سپس بازگردانیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره تعیین قیمت بلیت هواپیما در ایام جام‌جهانی فوتبال نیز بیان کرد: پروازهای خارجی تابع شرایط ویژه‌ای است. با این حال در این بازه زمانی توافقات خوبی حاصل و مقرر شد تا طرف قطری در هفته جاری روی سایت خود قیمت بلیت‌ها را به‌ویژه برای سه روز بازی‌های ایران اعلام کند. همچنین ایران ایر نیز از شنبه قیمت‌های بلیت را اعلام خواهد کرد و مردم می‌توانند ضمن مراجعه به سایت مربوطه نسبت به تهیه بلیت‌های خود اقدام کنند.

با این حال براساس بررسی‌های از سایت قطر ایرویز، به عنوان نمونه هزینه رفت برای علاقه‌مندان در تاریخ ۲۵ نوامبر که همزمان با دیدار تیم ایران در مقابل ولز است، هزینه بلیت هواپیما از مبدأ تهران به مقصد دوحه چیزی در حدود ۲ میلیون ۳۰۰ هزار تومان است.

 

قیمت بلیت هواپیما جام جهانی قطر

گفتنی است تنها افرادی در ایام جام جهانی اجازه ورود به خاک قطر را دارند که حداقل بلیت یکی از بازی‌ها را داشته باشند، بنابراین لازم است متقاضیان شرکت در این مسابقات قبل از انجام رزرو صندلی هواپیما خود، نسبت به تهیه بلیت بازی مدنظر نیز اقدام کنند؛ علاوه بر آن نیز یکی دیگر از شروط کشور قطر برای تماشاگران این رویداد بین‌المللی لزوم انجام واکسیناسیون و ارائه تست منفی کووید ۱۹ است.

منبع: تسنیم
ارسال نظر