تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد؛

زمین بدهید، شهرک تحویل بگیرید!

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: دارندگان زمین در خارج از شهر می‌توانند برای ساخت شهرک به سامانه خدمات الکترونیک مراجعه و درخواست تأسیس شهرک خصوصی دهند.

به گزارش خبرگزاری نقل از صدا و سیما، علیرضا جعفری درباره ایجاد سامانه‌ای برای ثبت نام سرمایه گذاران ساخت شهرک گفت: یکی از تکالیف ما در طرح نهضت ملی مسکن، ساماندهی زمین‌های رها شده دولتی و خصوصی در کشور است.

وی ادامه داد: هر شخصی که زمین در خارج از شهرها دارد در صورت تمایل می‌تواند در سامانه shahrak.ntdc.ir ثبت نام کند. با بارگذاری مدارک در سامانه، پرونده بررسی و به متقاضی پیامک ارسال می‌شود تا مدارک لازم را برای صدور پروانه ارائه دهد.

جعفری گفت: هیچ محدودیتی برای متقاضیان ساخت شهرک خارج از حریم شهرها وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد استان‌ها ظرفیت ساخت شهرک را دارند تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰ نقطه برای ساخت شهرک در استان‌های مختلف شناسایی شده و بسیاری از نهادها و دستگاه‌های دولتی اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: در ابتدای سال ۹۹ دستورالعمل شهرک سازی مصوب شد، اما هنوز از این ظرفیت برای تأمین مسکن استفاده نشده است. وزیر راه و شهرسازی تکلیف کرده تا از ظرفیت شهرک‌ها برای ساخت مسکن استفاده شود.

جعفری گفت: ساخت شهرک‌ها فرصت مناسبی برای ساماندهی زمین‌های خارج از محدوده شهری است و به نوعی با برنامه ریزی و ساماندهی مانع زمین خواری می‌شود.

جعفری با اشاره به اینکه بر اساس طرح آمایش سرزمین، مدیریت زمین و توزیع جمعیت از تکالیف شهرسازی است افزود: شهرک سازی، فرصتی ایجاد می‌کند تا فضای مسکونی مناسب را متناسب با الگوسازی شهرهای ایرانی اسلامی بسازیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در نهضت ملی مسکن طرح خودمالکی وجود دارد که با ساماندهی زمین‌های رها شده، در قالب طرح نهضت ملی، شاهد تقویت تولید مسکن خواهیم بود.

منبع: صدا و سیما
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها