تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

ردیابی جت شخصی ایلان ماسک دردسرساز شد

نوجوانی ۱۹ ساله در حساب توییتر خود مدعی شده است سیستم امنیتی جت شخصی ایلان ماسک را هک کرد و هواپیمای رئیس شرکت اسپیس‌ایکس را ردیابی می‌کند. این نوجوان همچنین به دنبال‌کنندگان خود در توئیتر گفت: «پیش‌تر جت شخصی افراد شناخته شده دیگری نظیر جف بزوس و بیل گیتس را نیز هک کرده‌ام.»

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از آنا، ایلان ماسک پس از شناسایی منبع ردیابی جت شخصی خود به جک سوئینی ۵ هزار دلار پیشنهاد داد تا از انتشار این اطلاعات خودداری کند ولی پس از مدتی سوئینی با رد این پیشنهاد بیان کرد :«دنبال کردن جت شخصی ایلان ماسک به مراتب لذت‌بخش‌تر از دریافت ۵ هزار دلار است.» رییس شرکت اسپیس‌ایکس معتقد است ردیابی مسیر حرکت هواپیمای شخصی او و انتشار اطلاعات پروازهایش در توئیتر امنیت او را به خطر می‌اندازد. جک سوئینی ۱۹ ساله مسیر و زمان پرواز ایلان ماسک را در یک حساب توئیتر به نام ElonJet منتشر می‌کند. حال برخی از منابع خبری اعلام کردند احتمالاً به زودی سوئینی برای توقف ردیابی جت شخصی ایلان ماسک ۵۰ هزار دلار طلب می‌کند.

اگرچه در طول یک سال گذشته مهندسان شاغل در شرکت‌های ایلان ماسک بارها تلاش کرده‌اند سیستم ردیابی جت شخصی رئیس خود را از کار بیندازند ولی جک سوئینی هربار پس از مدت کوتاهی مجدداً مسیر حرکت هواپیمای شخصی رئیس شرکت اسپیس‌ایکس را شناسایی می‌کند. این نوجوان ۱۹ ساله مدعی است در ابتدا قصد نداشت اطلاعات سفرهای هوایی ایلان ماسک را منتشر کند ولی پس از آنکه بی‌توجهی رئیس شرکت تسلا به دانش فنی خود را دید تصمیم گرفت به او اثبات کند به راحتی می‌تواند به تعقیبش ادامه دهد.

به نظر می‌رسد درگیری ایلان ماسک با جک سوئینی به زودی جدی‌تر می‌شود و این نوجوان ۱۹ سال برای توقف ردیابی جت شخصی ماسک مبالغ زیادی را طلب می‌کند. با این حال ایلان ماسک تاکنون تمایلی برای مذاکره با سوئینی نشان نداده است.

منبع: آنا
این مطلب برایم مفید است
۱۸ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها