کد خبر 524147

وضعیت اجاره‌بهای پیشنهادی در تهران

بازار اجاره مسکن در حالی در آستانه ورود به فصل اوج جابه‌جایی‌ها قرار گرفته است که مستاجرها امیدوارند سطح اجاره‌بهای پیشنهادی موجران به دنبال کاهش قیمت مسکن در فروردین، تعدیل شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ تحقیقات میدانی  نشان می‌دهد در حالی که بازار اجاره مسکن امسال زودتر از سال‌های قبل در سال جدید آغاز به کار کرد و برخی مستاجرها در پی نگرانی از افزایش نامتعارف اجاره‌بها جست‌و‌جوی خود در بازار برای یافتن فایل موردنظرشان را آغاز کردند، هم‌اکنون برخی از آنها امیدوارند تحت تاثیر ریزش قیمت در فروردین ماه این بازار نیز با تعدیل نرخ همراه شود.

هر چند بررسی‌ها و مشخصات فایل‌های پیشنهادی ارائه‌شده به بازار اجاره این موضوع را نشان نمی‌دهد و هنوز علامتی از تعدیل نرخ‌های پیشنهادی در بازار دیده نمی‌شود. به رغم آنکه بازار اجاره مسکن امسال با فراوانی قابل توجه فایل پیشنهاد شده با شرایط رهن کامل همراه است؛ اما بخش زیادی از مستاجران به‌دلیل رهن‌های سنگین به دنبال واحدهایی هستند که شرایط پرداخت اجاره‌بها در آنها به صورت رهن واجاره ماهانه تعیین شده باشد.

هم‌اکنون اجاره‌بهای واحدهای مسکونی ارائه‌شده به بازار مسکن در مناطق مختلف عموما بالاتر از توان مستاجرهاست و شواهد نشان می‌دهد دیر یا زود موجران برای خالی نماندن واحدهای خود ناچار به تعدیل اجاره‌بهای پیشنهادی هستند.

هم‌اکنون بخشی از افرادی که اقدام به معرفی فایل به بازار اجاره کرده‌اند افرادی هستند که به‌دلیل شرایط رکود بازار معاملات خریدوفروش مسکن موفق به فروش واحدهای خود نشده‌اند و حال با تعیین مبالغ رهن به‌صورت غیرمتعارف اقدام به عرضه واحد خود به بازار اجاره کرده‌اند. فعالان بازار اجاره به مستاجرها درخصوص حضور این گروه از مالکان در بازار اجاره هشدار می‌دهند و به آنها توصیه می‌کنند واحدی را اجاره کنند که موجر سابقه چندساله از بابت حضور در بازار اجاره داشته باشد و قصد فروش واحد خود را نداشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۱

  نتیجه سیاست های متناقض میشه این:
  فروش و خروج سرمایه از بازار اجاره!
  کاش یاد میگرفتیم که مخصوصا اقتصاد حساب و کتاب داره.

 • محمدی
  ۰ ۱

  اجاره بها سر یه فلک کشیده شده است

 • عیسی
  ۰ ۰

  اقای محترم ،میدونم خیلی سخته فهمیدن این جمله براتون اینکه کسی منتظر شما نمی مونه اعلام کنین اجاره خونه رو چند درصد بالا ببرن،بالا رفته انیشتین،پروفسور،بالا رفته یعنی نمیشه نام حیوانی رو روت گذاشت ،حالا تو میخوای امسال هم بیست و پنج در صد بالا ببری بعدشم این حرف نا سنجیدت تا بگوش املاکی و صاحب خونه ها برسه میشه شصت درصد اخرشم میگن دولت گفته دیگه،بفهم

 • ملک
  ۰ ۰

  دولت ۲۵ درصد حقوق ها رو اضافه کرد دقیقآ نه برای کارمندان بلکه با تصویب ۲۵ درصداضافه اجازه بها مستقیمآ تو جیب مالک ها رفت فقط اگر مالک ها قانون رو قبول داشته باشند که هیچ کدومشون گوششان به این حرفها بدهکار نیست و امسال دقیقآ اجاره بها رو دو برابراعلام کردند آیا چنانچه من جای پافشاری برای اضافه کردن بیش از ۲۵ درصد را داشت میتوانیم به قانون تکیه کنیم ؟؟؟ یانه ؟؟

 • علیرضا
  ۰ ۰

  امسال هیچ اجاره مسکن اضافه نمی شود هر گونه اصافه مسکن برابر با باطل شدن مجوز املاکها آن منطقه اجرا از اول خرداد

  • منا
   ۰ ۰

   واقعا؟؟آقای علیرضا این حرفتون صحت داره؟؟