کد خبر 522886
معاون وزیر راه و شهرسازی:

پرواز برنامه‌ای به هند نداریم

تورج دهقانی زنگنه با بیان اینکه پرواز برنامه‌ای به هند نداریم و هر ۲ ماه یک بار یک پرواز برای بازگشت ایرانیان یا موارد دیگر به هند انجام می‌شود، گفت: در عین حال برای تعلیق پروازهای پاکستان و هندوستان نامه نگاری کرده‌ایم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  فارس، تورج دهقانی زنگنه در پاسخ به این سوال که با توجه به شیوع شدید بیماری ویروسی کرونا در هند، وضعیت پروازهای ایران به این کشور چگونه است؟ اظهار داشت: ما پرواز برنامه‌ای به کشور هند نداریم و فقط هر دو ماه یک بار یا بیشتر یک پرواز برای بازگشت ایرانیان انجام می‌شود و یا برای انجام موارد دیگر چنین پروازی برقرار می‌شود.

زنگنه تاکید کرد: در عین حالی که هیچ پرواز برنامه‌ای به هند وجود ندارد، اما نامه‌ای نوشته‌ایم و موضوع تعلیق پروازها به پاکستان و هند را مجددا دنبال کرده‌ایم،‌البته این تعلیق بیشتر آثار روانی دارد، چون ما اصلا پروازی به هم نداریم.

وی تاکید کرد: پرواز به هند هر دو ماه یا بیشتر همان گونه که گفتم برای بازگشت ایرانیان یا موارد دیگر توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به تعلیق پروازها به بسیاری از کشورها به دلیل شرایط کرونا تاکید کرد: در همه پروازهای خارجی که در حال حاضر انجام می شود، ارائه تست معتبر منفی کرونا برای مسافر ضرورت دارد، در فرودگاه امام خمینی (ره) نیز با همکاری هلال احمر این تست انجام می‌شود و مسافران مشکوک در هتل فرودگاه امام خمینی (ره) قرنطینه می‌شوند.

بنابراین گزارش، به اذعان رسانه ها شیوع کرونا در کشور هندوستان به قدری شدت گرفته است که مهار آن از دست مسوولان این کشور خارج است.

ارسال نظر