کد خبر 521897

بازار املاک یک تا ۱/۵میلیاردی پایتخت

مروری به برخی فایل‌هایی که اخیرا برای فروش به بازار مسکن پیشنهاد شده، نشان می‌دهد نرخ‌های پیشنهاد شده تا یک میلیارد در مناطق مختلف تهران یافت می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ نتیجه تحقیقات میدانی از وضعیت بودجه خانوارهای متقاضی خرید مسکن در شهر تهران، حاکی از آن است که به گفته تعدادی از واسطه‌های ملکی در برخی مناطق میانی و جنوبی، بودجه غالب خانوارهای متقاضی خرید در محدوده‌ یک تا 5/ 1 میلیارد تومان است.

در عین حال، بررسی برخی از فایل‌های عرضه شده در بازار مناطق میانی و نیمه جنوبی شهر تهران نشان می‌دهد، قیمت‌های پیشنهادی در این محدوده قیمتی در محلات و مناطق مختلف شهری پایتخت عموما ساختمان‌های با عمر بالای 20 سال است.

مشاهده برخی فایل‌های پیشنهادی مالکان در مناطق مختلف حکایت از آن دارد که در مناطق شرقی حتی واحدهای مسکونی در محدوده یک میلیارد تومان هم دیده می‌شود اما عمر بنای این واحدها بیش از 25 سال است.

در مناطق نیمه جنوبی پایتخت نیز، قیمت‌های پیشنهادی عرضه شده، به یک میلیارد تومان نزدیک می‌شود و حتی واحدهای مسکونی با نرخ‌های پیشنهادی کمتر از این میزان هم دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • کامیار
  ۰ ۱

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مملکتی که لبوفروش میشه مدیر یارییس عاقبش همین میشه

 • خانم حیدری
  ۰ ۰

  سلام چرا کشورایران از کشور المان تو ملاک الگو برداری نمیکن اینجوری دست لال بازی کوتاه میشه