کد خبر 520818

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

قانون مالیات بر خانه‌های خالی در حالی از۱۹ فروردین سال جاری اجرایی شد که یک دهه از مطرح شدن آن می‌گذرد. طی ده سال گذشته آنچه موجب شد این قانون به مرحله اجرا نرسد، در اختیار نداشتن سامانه اطلاعاتی املاک برای شناسایی خانه‌های خالی بود.

به گزارش اقتصادآنلاین، حالا قرار است افراد به صورت خود اظهاری، اطلاعات محل سکونت خود را ثبت‌ کنند و محرومیت از خدمات عمومی همچون یارانه‌ها و کمک‌های معیشتی به عنوان ضمانت اجرایی آن در نظر گرفته‌ شده‌است. موضوعی که به محل مناقشه میان مسئولان اجرای این سیاست مبدل شده‌است.

حجم ویدیو: 8.80M | مدت زمان ویدیو: 00:03:08
ارسال نظر

 • رضا
  ۱ ۰

  فقط هدفشوش دست تو جیب مردم کردن نه ما از تحریمها رنج نمیبریم حالا اینها به اسم قانون اومدن اون بک ذره امیدی که داریم رو به تاراج ببرن

 • امید امیدی
  ۱ ۰

  هیچ کجای دنیا این چنین قوانین مشکلی وجود ندارد لا£

 • ناشناس
  ۱ ۰

  هدف فقط ایجاد نارضایتی تو این شرایط وخیم کرونا وتراکم در کافی نت هاست.

 • مجید فلاح.ورامین
  ۰ ۰

  تکلیف امثال ما که یه خونه سی متری هم واسه خالی نبودن عریضه نداریم،اجاره نشین هم نیستیم،فقط پنج تا بچه با زن و شوهرو بچه هاشون چپیدیم تو خونه پدری داریم بزور لای هم میلولیم چیه؟آمار کدوم ملک و املاک نداشتمون رو اعلام کنیم؟اگه دنبال جور کردن یه بهانه میگردین تا این دوزار یارانه و کمک معیشتی رو از زیرش شونه خالی کنین راست و حسینی بگین نمیدیم تا ما هم دیگه رو این سنار پولی که مثل گداها هر ماه میندازین جلومون حسابی باز نکنیم و تو فکر یه راه دیگه واسه جور کردن این صدقه ماهانه باشیم.آخه این ملتی که اقلا هفتاد درصدشون مستاجرن آمار کدوم ملک خالیشون رو بدن؟تازه از این هفتاد درصد هم بیست درصدشون فقط بعد از یک عمر زندگی یه آلونک واسه خودشون تونستن دست وپا کنن.دیگه آمار چی رو بدن.آخرشم برمیگرده به همون دوزار یارانه که اینا دنبال بهانه میگردن که قطعش کنن.یعنی خلاصه اینکه دعوا سر همون لحاف ملاست.

 • علی
  ۰ ۰

  ایرانی ها حدود ۷۰۰۰ خانه در ترکیه خریدند. مالیات بر خانه خالی مردم را به سمت خرید خانه در ترکیه هدایت می‌کند و این یعنی فرار سرمایه از ایران و ساخته و خرید نشدن خانه در ایران و ایجاد نشدن اشتغال !!!!!

پربازدیدترین ویدیو ها