کد خبر 516268
رییس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد؛

نظارت به وضع سلامت مسافران

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در بازدید از بخش‌های مختلف فرودگاه امام خمینی، ضمن بررسی اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در این فرودگاه، در جریان عملیات توسعه‌ای این فرودگاه قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، کاپیتان تورج دهقانی زنگنه در این بازدید همچنین از سایت گروه بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستقر در این فرودگاه و روند نظارت بر ورود مسافران پرواز‌های خارجی به کشور پس از کنترل وضعیت و تست PCR آن‌ها بازدید کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از اعمال نظارت جدی بر وضع سلامت مسافران خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا ورود مسافران از کشور‌های پر ریسک از مرز‌های هوایی به داخل کشور ممنوع است و مسافران ورودی سایر کشور‌ها نیز باید تست منفی کرونا به زبان انگلیسی با مهلت اعتبار ۷۲ ساعته داشته باشند؛ در غیر این صورت واحد بهداشت مرزی وزارت بهداشت از مسافران فاقد تست منفی تست کرونا به عمل خواهد آورد.

وی افزود: هزینه راپید تست کرونا برای اتباع ایرانی ۲۳۰ هزار تومان و برای اتباع خارجی ۴۰ دلار یا ۳۵ یورو است که هنگام انجام تست به واحد‌های بهداشت مرزی پرداخت می‌گردد و وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری یا فرودگاه‌ها نقشی در دریافت این وجه ندارند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین در این بازدید از بخش‌های مختلف فرودگاه از جمله ایرساید، لند ساید، اپرون و تاکسی وی فرودگاه نیز بازدید کرد و در جریان اقدامات عمرانی این فرودگاه در ماه‌های اخیر قرار گرفت.

حجم ویدیو: 3.02M | مدت زمان ویدیو: 00:01:38
ارسال نظر