کد خبر 515405

رییس سازمان امور مالیاتی خبر داد؛

دریافت نخستین مالیات خانه‌های خالی از مرداد۱۴۰۰

رییس سازمان امور مالیاتی گفت: نخستین مالیاتی که از خانه‌های خالی دریافت می‌شود، در مرداد ۱۴۰۰ و به اندازه نصف ارزش اجاره ماهانه آن خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما؛ امیدعلی پارسا، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سال گذشته تحت راهبرد کلی وصول و هوشمند سازی نظام مالیاتی مجموعه اقداماتی را انجام دادیم که منجر به وصول بیش از ۱۰۰ درصد کل درآمدهای مالیاتی مصوب کشور شد.

وی اضافه کرد: بسترهای لازم برای جمع شدن همه اطلاعات کشور در سازمان امور مالیاتی در حال فراهم شدن است امیدواریم امسال نسخه اول پایانه فروشگاهی سامانه مودیان را که همه فروشگاه‌ها و کسب و کارها و عوامل اقتصادی کشور را به سازمان امور مالیاتی وصل می‌کند، عملیاتی کنیم. این مسئله موجب حداکثر شدن شفافیت اقتصادی و حداقل شدن فرارهای مالیاتی می‌شود.

پارسا گفت: در این صورت رقابت بین تولید کننده شناسنامه دار بیشتر می‌شود؛ مبنای اصلی اخذ مالیات، تولید واقعی است. مبارزه با فرار مالیاتی خط قرمز ماست میزان فرارهای مالیاتی در سال ۹۹ حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان است. تمرکز بر تراکنش‌های بانکی ۴۰ هزار نفری که بیشترین گردش حساب بالای ۵ میلیارد تومان را در دستور کار خود قرار دادیم.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه با مالیات ستانی تولید و تولید کننده واقعی باید حمایت شوند، افزود: سعی می‌کنیم بخشودگی درآمدهای مالیاتی را با ظرفیت‌های قانون فعلی تقویت کنیم. به دنبال اختیار قانونی عملیات اجرایی افرادی هستیم که مالیات‌های خود را نمی‌دهند.

وی اظهار داشت: یک وجه مالیات حمایت از تولید و وجه دیگر آن تأمین منابع دولت بوده و هیچ جامعه‌ای به سمت عدالت نمی‌رود، مگر نظام مالیاتی کارا و مؤثری داشته باشد. مردم کشور ما با موضوع مالیات مشکلی ندارند، اما نقش متناسب با درآمد و ثروت واقعی را نمی‌دانند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مصطفی
  ۴ ۱

  سر خودتون و ما را کلاه نذارید . ریالی از این باج هایی که میگیرید بدرد مردم نمیخوره و فقط خودتون پاداش های کلان میگیرید

 • بهزاد دهنائی
  ۰ ۴

  سلام و عرض ادب
  باتوجه به الزام مالیات خانه های خالی، اگر برای پیداکردن خانه های خالی عزم ملی نیروهای بسیج بنا براظهارات شهود مردمی بگذارند زودتر و بیشتر پیدا میکنند

 • محمد
  ۲ ۰

  متاسفانه مردم در مقابل بی ارزش شدن پولشان به کجا پناه ببرنداز طرفی نقدینگی مردم وبا گرانی نرخ ارز همچون یخ آب می‌شود از طرفی به مایملک مردم مالیات می‌بندد،،، پاشون و گذاشتن روی گردن مردم،،، من بعد از این مردم در ترکیه وامارات و گرجستان و ارمنستان چند صبوح دیگر در افغانستان سرمایه گذاری می‌کنند،،، آیا عدالت این است،،،مردم و سرمایه‌ های مردم وکوچ به خارج میدهند...

 • ناشناس
  ۴ ۰

  شما از هر طریقی که شده دارید از مردم پول میگیرید پس چرا وضع مملکت ما درست نمیشه هر روز داره بدتر میشه پس این همه پول کجا می‌ره پس چرا همه چیز داره گرون وگرونتر میشه والا هرچی کار میکنیم به هیجان نمی‌رسه پدر مردم درآمد خسته شدیم